Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A hideg önmagában káros az...

A hideg önmagában káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Én olyan embertípus vagyok, aki szereti a hideget. A meleget is jól bírom, de attól függetlenül kényelmetlen számomra. Tehát, legyen szó akár táplálkozásról, életkörülményről, strandolásról, én mindig a hideget preferálom. A legjobban például azt szeretem, ha olyan hideg az üdítőm, hogy már kásás legyen, tehát 0 fok körüli. Otthon 18 fokos hőmérsékletnél már le kell vennem a pulóvert, mert nem érzem jól magam, és 14 fokig simán jól elvagyok pólóba. Az alatt már kell a pulóver, de munkatársaim például az irodába 21 foknál már kis dzsekit vesznek magukra, és még úgy is fáznak, nekem meg kicsit már a póló is túl sok, melegem van. Strandolásnál 18 fok fölötti vizeket nem igen szeretem már, a 25 fok fölötti vízbe kinti hőmérséklettől és napsütéstől függően már kifejezetten rosszul is tudok lenni, olyan melegnek érzem. Télen van hogy -5 fok körül megyek el kocogni pólóba. Nem fázok, bár néha konkrétan már az alkarom nehezebben mozog, kicsit elfagy, de nem irrítál akkor se, csak kicsit különös érzés. Miután bemegyek a házba, az a különös érzés is perceken belül elmúlik. Imádom azt az érzést, amikor a hideg testem melegbe megy. "Hideg aurának" nevezem, ahogy ontom magamból a hideget. Olyan, mint a szauna, csak fordítva. A tüdőm szokott néha fájni a sok hideg levegőtől, amit hirtelen beszívok, de az is csak pár percig. Mindenki a környezetembe hülyének tart, őrültnek, meg mondják, hogy ilyen meg olyan fertőzéseket kaphatok, meg hogy beteg leszek, meg fogok fázni, ha ilyeneket csinálok, stb. Jelentem, soha nem fáztam még meg ilyesmitől, soha nem kaptam arcüreg gyulladást, meg agyhártya gyulladást, meg nem tudom még mikkel szoktak ijesztgetni, két éve nem volt még egy sima "betaknyosodásom" se. Egészségesebbnek érzem magam, mint valaha. Viszont van egy bizonyos riogatása az embereknek felém, mégpedig, hogy öreg koromra minden bajom lesz, szét fognak menni az izületeim, és lerokkanok majd, meg hasonlók. Ezeket meg ugye nem tudom megcáfolni a jelenkori kirobbanó egészségemmel, mert öreg koromra vészjósolják ezeket a tüneteket. Én soha egy minimális porcsérülést, vagy meghülést nem tapasztaltam magamban, sőt, miközben influenzajárvány tombol az egész városban, konditeremtől elkezdve a munkahelyen át a bevásárló központig, én akkor is vígan kocogok pólóban, a havas esőben, és egészségem töretlen... Tényleg lehet bajom ebből idősebb koromban? Most 28 éves vagyok, és tökéletesen egészségesnek érzem magam, pedig tizenéves korom óta barátkozok ilyenformán a hideggel.

2017. máj. 19. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha szép lassan szoktattad hozzá magad akkor a szervezeted valószínűleg alkalmazkodott. Nem hiszem hogy konkrétan a hideg miatt lenne valaha problémád.


Magyarországon amúgy is őrült mánia ez a hidegtől való félelem, nem kell nagyon figyelni rá.

Mi Svájcban vagyunk szülők és eleinte elképedve láttuk hogy 10 fokban 2-3 éves gyerekek sima póló+pelus kombóban szaladgálnak, a 16 fokos tóba már tömegével ugrálnak pici gyerekek is, 14 fokosba meg 70 feletti mamák/papák úszkálnak vígan. Én is megszoktam már, de nekem 16 fok a határ :)


Amire viszont a helyedben odafigyelnék azok a tested által adott jelzések pl ha úgy érzed hogy már elfagy a karod, nehezebben mozogsz (izmaid leállnak) akkor azért ne told tovább.


Amúgy indiában vannak jógik akik pont ezzel foglalkoznak, hogy minél durvább hideget kibírjanak. Van aki órákig elvan fagyos vízben, de persze évekig tartó fokozatos hozzászoktatással, meditálással, stb. Nem rossz dolog.


Én azt mondom hajrá, csak ésszel és fokozatosan és mindig tartsd tiszteletben az épp aktuális korlátaidat.

2017. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!