Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a rosszabb ha feleslegesen...

Mi a rosszabb ha feleslegesen végig szedem, vagy abbahagyom az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Tüszős mandulagyulladással Küzd a család, doki írt fel antibiotikumot. Kiderült, hogy vírus okozza, ez biztos, vérkép és labor vizsgálat eredménye. 3 szemet szedtem be, meg van 9 szem. Nem javultsemmit, máskor már ennyitől van pici javulas. Doki azt mondta nem árt, ha végig szedem mostmár. De mi van ha nem akarom szedni így
2017. máj. 24. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

NE szedj antibiotikumost SOHA, ha az nem célzott. Vírusra? Az orvosod egy barom.


Ha tuti, hogy nem bakteriális a dolog, akkor hagyd abba! Csak árthatsz vele. Mintha szívbaj nélkül szednél szívgyógyszert.

2017. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vírusra antibiotikum semmit nem ér, ha tuti, hogy nem bakteriális a gyulladás, én nem szedném tovább az antibiotikumot. Probiotikumot viszont szedj, és valami más immunerősítés sem ártana. A vírus sajnos olyan, hogy ki kell bekkelni, míg magától legyőzi a szervezet, leginkább csak tünetileg lehet tenni valamit, hogy az ember ne legyen olyan pocsékul.

Pl. gargalizálás sós vízzel vagy grapefruitmagcseppes vízzel vagy Corsodylos vízzel, amelyik szimpatikusabb.

2017. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha már elkezdted akkor végig kell szedni mert ha most abbahagyod többet ártasz vele.

És aki azt írja hogy vírusra nem jó az antibiotikum az téved, mert én attól gyógyultam meg....érdekes.

2017. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem való vírusra, és nem barom a doki, hosszú előzmény volt, nem írom le.


Tufom, h feleslegesen ne szedje az ember.


Ez a mondat erdekelne, emiatt is kérdezem, hogy az elkezdett antibiotikumot már be kell fejezni. De csak ha baktérium miatt szedem, így nincs baci ami rezisztens lene rá, jól gondolom?

2017. máj. 24. 11:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az antibiotikum a baktériumokat írtja kizárólag.

A vírusokat nem.


Orvosi tény. Tehát nem attól gyógyultál meg.

2017. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod.

Aki szerint pedig vírusra jó az antibiotikum, az olvasson már utána. "Az antibiotikumok olyan gyógyszerek, melyek az állati (illetve emberi) szervezetben megtelepedett baktériumokat elpusztítják (baktericid hatás) vagy szaporodásukat gátolják (bakteriosztatikus hatás). Ebből kifolyólag bakteriális fertőzések kezelésére vagy megelőzésére használják őket."

Lehet, hogy te pont addigra győzted le a vírust, amikorra beszedted az antibiotikumot, vagy ha már 3-4 napon belül látványosan jobban lettél, akkor lehet, hogy volt bakteriális fertőzésed is.

2017. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5. Akkor szerinted mitől? Elkezdtem szedni a gyógyszert és jobb lett. Véletlen egybe esés nem? Mindegy ezen ne vitatkozzunk lehet én beszélem csak be magamnak.
2017. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Akkor vagy félrediagnosztizáltak, vagy volt bakteriális felülfertőzésed vagy addigra a szervezeted győzött.


Képzeld, aki oxigént lélegez be, az mind meghal, 100 éven belül.


Aki ivott már vizet életében, az is meg fog halni.


A kenyérevés is halált okoz.


Sőt, a fehérnemű viselése is.


Az egyik leggyengébb logikai hiba: egyidejűségből egymásból való következést diagnosztizálni.

2017. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hallgass az oprvosra, most már szedd végig, nehogy gyógyszerrezisztencia alakuljon ki nálad.


Nekem is valamilyen vírusos mandulagyulladásom lehet, mert 3 napig nagyon fájt, hiába gargalizáltam sós vízzel és szopogattam a toroktablettát, máskor ezek 1 nap alatt hatnak. Szerencsére mára már jobb lett.

2017. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Gyógyszerrezisztencia egy leletekkel alátámasztottan fölösleges és téves gyógyszer NEM szedéséből?!

2017. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!