Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Stafilococcus lenne?

Stafilococcus lenne?

Figyelt kérdés

Állandóan ég a torkom és a fülem a dobhártyámnál, a hajszálaim vége tele van zsírral, ég és hullik nagyon a hajam. Elemntem a fül-orr-gégészetre ahol mondjuk úgy, finoman szólva is leszarták hogy mi van, csak le lehetett olvasni az arcukról, hogy "Essünk már végre túl ezene is.". Na mindegy a lényeg, hogy nyálmintát vettek és elküldték elemzésre, ahol Stafilococcus volt írva, de semmi csíraszám. Visszamentünk a fül-orr-gégészetre, hogy akkor most mi van, kell antibiotikum vagy sem, erre a nő jól leb*szott, hogy minek jöttünk vissza, erre semmi nem kell.

Na akkor most az lenne a kérdésem, hogy volt-e valakinek hasonló-e már, hogy kimutatták a Stafilococcus-t, de nem volt csíraszám írva, hogy akkor mi a teendő? Valóban nem kell semmi rá, vagy szimplán csak az orvos sz*rt az egészre?



#torok #bakteriális betegség
2017. máj. 26. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Staphylococcus és a normál flóra tagja
2017. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Staphylococcusnak vagy 20 féle alfaja van. Ezzel nem mondták sokat.

Egyébként benned is él Staphylococcus, tele van vele a bőröd is, az orrodban, torkodban, nyáladban, székletedben is van.

A patogén fajai pedig ételmérgezéshez hasonló tüneteket okoz. Tehát hányást, hasmenést okoz.

Szóval ez nem fül-orr gégész vizsgálatot igényel.

Az hogy ég a torkod, allergia is lehet.

Ha nagyon hullik a hajad, akkor vitaminhiányos is lehetsz.

Inkább vérvételre kellene menned, és teljes kivizsgálásra.

2017. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak: azért egy S. aureus messze nem csak ételmérgezést okoz. Sinusitistől elkezdve, tonisllitisen, pneumonian, acut endocarditisen át egészen a sepsisig és meningitisig akármit okozhat. De tény, hogy egy normál flórához tartozó Staph nem fog ilyen dolgokat okozni.
2017. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: És persze teljesen igazad van abban, hogy a kérdezőnek nem kell ennyire ráparáznia.
2017. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ráparáznia, de a tünetei miatt azért ez elég nagy gond lehet neki. Mivel a torka fáj, meg a dobhártyája, még jó, h a fül-orr-gégre ment. Szerintem kicsit elbagatellizálták a problémádat. Nem tudsz másik dokihoz elmenni? Én nem hagynám annyiban a helyedben.

Nekem is volt Stafi, E-coli tenyésztésem is, és ott volt a csíraszám, és kaptam is rá antibiot. Bár nekem emésztési problémákat okozott.

De nekem vizeletből tenyésztették ki.

Esetleg a háziorvosoddal dumáld meg, hogy teljes vérlaborra és vizelet tenyésztésre adjon beutalót, abból már tovább lehet majd gondolkodni.

2017. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!


Az, hogy Staphylococcus is a normál flórája az embernek én is tisztában vagyok.

Viszont már több mint 10 éve Candida-t is diagnosztizáltak nálam, amit azóta sem sikerült legyőznöm. Nem tudom, hogy most az lehet a fő ludas, vagy valami más okozza ezeket a tüneteket, próbálkozom-próbálkozom, de egyszerűen semmire sem jönnek rá, mivel tavaly szeptermber óta teljes kivizsgáláson veszek részt, és már az orvosok is azt mondták nem tudnak mit csinálni, voltam én már mellkas röntgenen, nyaki röntgenen, koponya ct-n, fül-orr-gégészet, gyomortükrözés, infektológia, hematológia és még lehetne sorolni, de egyszerűen semmit nem találnak. Már a DNS-emet is átnézték, egy teljes allergiateszt is volt ahol negatív volt minden.

A háziorvosommal pedig beszélhetek, b*đzik a fejemre, állandóan csak azt hajtogatja, hogy pszichitárhez menjek mert lehet pszichés bajom és semmi beutalót nem ad. Csak tudom tán, hogy az étkezések után jön elő, vagy mástól, de hiába mondom neki csak néz rám mintha ilyet még nem hallott volna. Kérni akartam egy vérvizsgálatot candidára, de arra sem ad senki beutalót, magánúton meg nem végzik el. Arra esetleg tudna valakit tippet adni, van-e más lehetőség az elvégzésére még? A héten még elmegyek egy nyaki ct-re de tovább már én sem tudom. A Candidára gyanakszom, de azt még ahogy írtam, sehogyan sem tudom elvégeztetni.

2017. máj. 30. 12:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!