Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rovarcsípés, láz, hányinger,...

Rovarcsípés, láz, hányinger, fejfájás stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Első sorban orvos, hozzáértő, vagy hasonlón átesett válaszát várom.


Hétfőn, vagy Kedden megcsípett a vádlimnál valamilyen rovar. (nem láttam). Mikor haza értem, észre vettem az aprócska, szúnyogcsípésre emlékeztető duzzanatot, amit megnyomtam hasonlóan mint egy pattanást, és vízszerű anyag jött ki belőle. Nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, mert nem fájt sem a csípés, sem a csípés helye.


24-48 órára rá hirtelen magas lázam lett, enyhe hányingerem, és enyhe fejfájásom is van.


A tünetekkel Csütörtökön voltam orvosnál, de a rovarcsípésről teljesen megfeledkeztem, mert tünetmentes volt. Nem fájt, nem viszketett. Ezen információ hiányában az orvos sem értette mi lehet a lázam oka, a biztonság kedvéért felírt antibiotikumot. Megjegyzem csütörtök délután óta csak hőemelkedésem van, és kezdtem jobban lenni.


Az orvos után Csütörtök este fedeztem fel, mikor a vádlim enyhén viszketni kezdett, hogy az említett csípés körül vagy 20 centis körben duzzadt, és piros a lábam.


Ma Péntek dél van, a piros duzzanat mostmár fáj is. A fejem rossz, enyhén fáj, enyhe hányingerem van még mindig. Az orvosom ma nem rendel, nem tudom értesíteni.


Abszolút nem hiányzik egy felesleges kör a legközelebbi kórház ügyeletére, főleg, ha nem tudnak semmi érdemlegessel segíteni, mivel nem vagyok jól, és inkább pihennék, mint órákat várnék egy váróban. Valamint érdekel is, hogy ez mi lehet. Így kérlek segítsetek rájönni mi ez, és ha ez a kérdés már nagyjából körvonalazódott, szeretném magam eldönteni, hogy akkor most kocsi, és irány az ügyelet, vagy antibiotikumkúra sok pihenéssel, és meglátjuk-mi-lesz.



2017. jún. 9. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem mennék neki így a hétvégének, jobban jársz, ha most elmész orvoshoz, nehogy padlóra tedd magad. Bőrgyógyászat, vagy sebészet, mutasd meg a csípésed nekik. Jobbulást.
2017. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek elég riasztó tünetek ahhoz, hogy most azonnal elmenj orvoshoz, sebészet szokott lenni egész nap.
2017. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem kullancs volt és fertőzött!

keress rá a google-ba: kullancscsípés és a képeket nézd.

2017. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia

Végül mi lett a vége?

Köszönöm!

2018. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!