Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kutyám megkarcolta a fejemet...

A kutyám megkarcolta a fejemet a fogával, kell ezzel orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Játszottam a kutyámmal, és mikor hátat fordítottam neki, játékosan rá akart ugrani a vállamra két lábbal, viszont véletlenül felkarcolta a fogával a fejbőrömet a hajam alatt. A fejem leghátsó részén van, így nem igazán látom, de ha saccolnom kéne, egy olyan 1-2 cm hosszúnak tippelném. Nem mély, mikor rányomtam egy szalvétát, csak pár piros vérpötty maradt rajta. Nem igazán volt még tapasztalatom ilyesmivel, kell-e ilyennel orvoshoz fordulni? Tényleg nem tudok semmit erről, kell pl.: tetanusz fertőzéstől tartanom? Samponos vízzel átmostam a fejem kb. 10 perccel utánna.


Lehet hülye kérdés, csak magamat szeretném vele megnyugtatni. Minden választ köszönök.


2017. jún. 27. 19:16
 1/3 csakegyzoli válasza:
Kékszeszes vattával megtörlöd oszt annyi. Nem halálos :D
2017. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Ha nem gyullad be, lefertőtlenítetted, akkor nem lesz semmi szerintem. Gondolom a kutya oltva, féregetelenítve stb. van. Nekem tavaly a szemöldököm fölött fejelte le "vigyorogva" a kutya, lett egy 2 centis heg a fogától de lekentem egy kis betadinnal azt cső.
2017. jún. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Csak akkor menj vele orvoshoz,ha fáj.2 kezemen nem tudnám megszámolni hány hegem van a kutyámtól,de eddig semmi bajom sem lett.😂
2017. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!