Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy kezdetleg...

Lehetséges, hogy kezdetleg kullancs okozta agyhártyagyulladásom van?

Figyelt kérdés

Kábé egy hete, kicsit több mint egy hete voltunk kirándulni egy erdős részen. Rá egy hétre erős torokfájás, gyengeség vett erőt rajtam, hogy a lábamon is alig bírtam állni. Nurofent szedtem rá, most elmúlt. Lázam nincs, nem is volt. Interneten azonban olvastam, hogy a kullancs-csípésnek, kezdetleg agyhártyagyulladásnak ehhez hasonló tünetei vannak. Kullancsot nem kaptam meg sehol a testemen, de rohadult be vagyok szarva. Interneten írta, hogy kábé 6 nap, mire jelentkeznek a náthára jellemző tünetek, amelyek 2-3 napon belül elmúlnak. Nálam ugyanez a helyzet. A hatodik napon jelentkeztek a tünetek, mostanra már semmi bajom.

Van erre valamilyen teszt, amit lehet csinálni? Védőoltást nem kaptam.



2017. júl. 4. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
akkor látnád a kullancs-csípés helyét a bőrön egy piros nagy kerek folt formában
2017. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen a piros folt jelentkezhet,de az sem mindenkinél. Fejfájás van és a tarkónál, akkor azonnal menj dokihoz. Azért szerintem megéri így is elmenni a háziorvosodhoz, vagy infektológiára.
2017. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem volt benned kullancs, mert azt írod, akkor mitől kaphattad volna el? Egyébként megnyugtatásképpen hívd fel a háziorvosodat, és ő majd ad tanácsot. Mikor a férjemben kullancs volt, mi is ezt tettük, elmondta, milyen tünetekre figyeljünk pár hétig, és akkor forduljunk azonnal orvoshoz. De szerencsére nem lett semmi baj.
2017. júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rágcsálok is terjesztik elég nagy számban. Egyrészt kórházban dolgozom, tudom, másrészt pl . Anyukán is attól kapta el, visszalehet vezetni annál aki megkapta, hogy mitől.
2017. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma fel fogom hívni a háziorvost, hátha tud segíteni. Mindenesetre nagyon remélem, hogy semmi bajom nem lesz.
2017. júl. 4. 11:51
 6/7 anonim ***** válasza:

4# A rágcsálók által terjesztett agyhártyagyulladást másik vírus okozza, ami elvileg kevésbé veszélyes is. Erdőben nem valószínű, hogy attól kapta volna el a kérdező, esetleg ha élelmiszeriparban dolgozik, vagy elhagyatott padlásokon jár, ahol sok az egér.

Vö.:

[link]

[link]

"A fertőzött egér ürüléke, orrváladéka, vagy nyála útján terjeszti a kórokozót, ami a vírussal szennyezett élelmiszeren, esetleg vízen keresztül, vagy az egér érintésével (igen ritkán) jut az ember szervezetébe. "

2017. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyedül erdőben jártam, és az is jobban mondva az erdőnek egy része volt. Ösvény volt kialakítva végig, az ösvényről nem tértünk le, és mások is sétáltak ott velünk együtt, tehát nem egy elhagyatott helyen mászkáltunk.
2017. júl. 4. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!