Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lábgomba viszketés?

Lábgomba viszketés?

Figyelt kérdés

3 napja kaptam el a lábgombát. (Viszket mint a nyavalya, hámlik, piros) Canestennel kenem reggel és este, de eddig nem sok javulás van.

A viszketést alig bírom megállni, hogy ne vakarjam. Éjszaka arra ébredek, hogy vakarom.....

Teljesen megőrjít.


Nektek mi a tapasztalatok? Körülbelül hány napig viszket?



2017. aug. 6. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Addig viszket, ameddig ugyanaz a dolog irritálja. Nem megfelő zokni, cipő, nedves környezet
2017. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hefty Frigyes válasza:

Az alanti válaszomat e kérdésben már máshol megírtam, de megismétlem, mert a gyógyszertári kenőcsök után ez volt az egyetlen kiút. Hátha másnak is enyhülést hoz.


Én hozzád hasonlóan jártam: nagyon erős viszketés, később a lábujjak felett kialakult egy kérges, nemezes bőrdeformáció. Próbáltam rá a Candibenét (2 tubus), a Canestent (2 tubus), a Lamisilt (2 tubus), de semmit nem használt egyik sem, sőt inább terjedt a lábamon a kór. Ekkor -- végső elkeseredésemben -- kipróbáltam az izzadás elleni golyós dezodort, és láss csodát, elmúlt a viszketés és nem terjed, hanem csökkent a gombás felület is. Leszáradt. 2 hete csinálom és ha így haladok, még 2 hét, és rendben lesz a lábam.

2018. jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!