Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV fertőzött lehetek (ettől...

HIV fertőzött lehetek (ettől a tűtől)?

Figyelt kérdés

Tegnap este hazafele szandálban voltam. Nem tudom pontosan, hogy gally volt -e vagy tű, és rögtön kiesett volna, de éreztem eg apró szúrást a talpamon. Pontosan a lábujjam végében ahol a talp kezdődik.

Nagyon rettegek, mert a környéken két közeli parkban is találtam már tűhasználatra utaló eszközt. Kék műanyag fecskendőt, gumi szalagot, illetve tűt is a csomagolóanyagával. Ahol éreztem a szúrást ott van kamera is, de nem messze két pad is ahol két hajléktalan aludt. Gondolom ők is félnek és ezért aludtak kamera közelben. Kb. 3 meter mulva a fenyen megtudtam nézni. Nem láttam se gallyat, se tűt. Gondolom, ha tű lett volna, az a pici műanyag végétől nem tudott volna a szandálomba menni. Kerestem a szúrás helyét, de nem találtam. Reggel sem fájt a talpam egészen addig amíg el nem indultam, és láttam, hogy azelőtt a ház előtt felmostak. Onnantól, ha rágondolok szúró fájást érzek. Szerintetek mennyi az esélye, hogy tű volt? Vagy mit tegyek nagyon aggódom! Édesanyámat is megkérdeztem és egy barátomat is, szerintük túlaggódom...De nagyon félek. Tudom, hogy nem megy olyan könnyen be a szandál alá tű, a kamerás utca közepén, és a műanyag véget is éreznem kellett volna, de már a sírás kerülget. Mi a véleményetek?



2017. aug. 15. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami kis kavics volt vagy akármi más. De ha ennyire aggódsz el kell menni kivizsgáltatni. Vérvétellel kimutatják.
2017. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs szúrásnak nyoma, akkor mit aggódsz? Talán csak megszúrta valami a lábad, bármi lehetett, egy apró kavics is.
2017. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A következőket tudom erre mondani:

1. A tű, mivel hosszú és vékony, elég nehezen tud pont a helyes végével a talpad alá kerülni szandálban (gondolj bele, a műanyag része vastagabb, így ha az utcára van szórva, akkor is a hegyes része mutat "lefelé".

2. Bizonyítottan HIV-pozitív vérrel kontaminált tű esetén a szúrás általi fertőződés esélye kb. 0.3% per alkalom. Ez azért szerencsére nem sok.

3. Ha feltételezzük a legrosszabbat, hogy tű volt, és HIV-pozitív is, akkor sem tudjuk, mióta lehetett ott. A HIV nem nagyon szereti a levegőt, a fertőzőképes vírusok száma a tű külső és belső felszínén fokozatosan csökken. Pár nap alatt szinte a nullára.


Remélem megnyugodtál egy kicsit. Ha mégsem, nyugodtan menj és szűresd le magad HIV/HBV/HCV fertőzésre, de kalkuláld be, hogy a vizsgálat csak pár hét múlva mond biztosat.

2017. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon régen voltam vérvételen. Tippem van, hogy hogy néz ki a szúrás nyoma. Nem szoktam magamat szúrkálni.
2017. aug. 15. 14:09
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves harmadik! Nagyon kedves vagy!!! Meg az elsőnek is ment a zöld! 🙂🙂 Most kicsit megnyugtattál :''( köszönöm! De ha elmegyek egy ilyen vizsgálatra nem fognak

K.vának (lány vagyok) vagy valami heroinfüggőnek nézni?

2017. aug. 15. 14:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak nyugi. De amúgy szerintem nem tű volt. Túlreagálod! :)
2017. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Általában mindent túlaggódok... :( köszönöm! Ha valakinek van még véleménye nyugodtan írja le köszi! :)
2017. aug. 15. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!