Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma délután vmikor 4 és 8...

Ma délután vmikor 4 és 8 között belemászott a fiamba 1 picike (kb2-3mm-es) kullancs, amit én csipesszel kiszedtem. A helye se látszik. Érdemes bevizsgálatatni a kullancsot? Az mennyibe kerül? Agyhártyagyulladás-elleni oltás ilyenkor már késő?

Figyelt kérdés
Megfertőzhette annak ellenére, hogy nem piros a bőre és nem is szakadt bele?
2010. máj. 24. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, az oltás késő. Tedd el a kullancsot, ha nincs gond, nem kell bevizsgáltatni. Ha vándorló piros foltot látsz rajta, akkor irány a doki.
2010. máj. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen gyorsan még nem fertőz.
2010. máj. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Szemöldökcsipesszel szedtem ki a kullancsot, nem kentem semmit rá. 2 hete olvastam róla 1 cikket, hogy hogy kell. Az oltást azért kérdeztem, hogy ha ne adj'Isten megfertőződött, az oltás nem csillapítja-e a tüneteket. Piros foltot nem láttam rajta. Az meddig jöhet még ki?
2010. máj. 25. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!