Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi ennek az "egynapos megfázás...

Mi ennek az "egynapos megfázásnak" az orvosi magyarázata?

Figyelt kérdés

Régebben amikor megfáztam, akkor egyik nap elkezdett bedugulni az orrom, aztán 3-4 nap teljesen be volt duzzadva és kissé folyt, majd besűrűsödött és elkezdett tisztulni.


Most nyáron a forróságból egyik nap ki-be szálltunk a kocsiba, ahol légkondi volt. Akkor a következő nap miután felkeltem, egyfolytában tüsszögtem, jó pár órán keresztül, nagyon rossz volt, folyt az orrom, csöpögött szó szerint. Másnap enyhén fájt a fejem és az arcüregem a sok fújástól és harmadnap mintha mi sem történt volna. Tegnap ugyanez volt velem, kissé enyhébben, de megint a hideg miatt lehet, hajnalban mentem haza biciklivel. Mi ennek a magyarázata? 23/F


2017. szept. 11. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog lehet.

Vagy allergiás vagy valamire amivel csak ritkán érintkezel vagy vagy a közelében.


Vagy egy enyhe vírus. Az immunrendszered jól dolgozik, és a virusfertözést gyorsan legyözi. Rengetegszer van virus fertözése egy embernek, de tünetmentesen folyik le. Pl tipikus a bárányhimlö, sok gyerek elkapja, de tünetmentesen folyik le és foggalma sincs felnöttként, hogy már átesett rajta.

2017. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Allergiás az vagyok sajnos, tegnap egy darabig azt is hittem hogy az, de aztán egyre jobban folyni kezdett és ugyan olyan volt mint múltkor. Én is arra gondoltam hogy jobb az immunrendszerem, mert inkább ez legyen mint az egy hetes szenvedés.
2017. szept. 11. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!