Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Amikor semmi bajotok csak...

Amikor semmi bajotok csak álmosabbak vagytok a megszokottnál és egésznap és percenként orrot kell fújnotok, akkor bementek suliba?

Figyelt kérdés
Hogy megfertőzzétek az osztályt? Amikor tesi lesz semmi kedvem bemenni ilyenkor, hogy utána be legyen dugulva az orrom, mert nem tudtam kifújni, meg állandóan prüszköljek. Csak én vagyok az egyetlen aki ilyenkor be megy? Mert még nem láttam senkit ilyen gyakran orrot fújni az osztályban. És ha kialudhatnám magam sokkal gyorsabban abbamaradna. Sima torokfájással szokott kezdődni aztán egyre több orrfújás, most itt tartok és aztán jön a sok köhögés, hőemelkedés, ki tudja most fogok e olyanokat köhögni, hogy ne menjek be, de lehet hogy az a baj hogy bemegyek ahelyett h pihennék ezért ilyen lassan jön ki és gyógyulok meg. Nem tudom, de ti bementek ha csak az orrotok folyik, de nagyon?

2017. szept. 12. 12:47
 1/6 anonim válasza:
100%

Jó eséllyel pollenallergiád van, az pedig nem fertőző.

A köhögés, a hőemelkedés nem tudom, súlyosabb esetben tünet-e : erről nem hallottam még.

De az álmosság, az állandó orrfújás , prüszkölés, most, a parlagfű-virágzása idején....több, mint gyanús.

[link]

Mindenképpen szakíts időt egy allergiaszűrésre, mert ha "kezeletlenül" marad a probléma, később "erőszakosabbá" válnak majd a tünetek, vagy idővel olyasmire is allergiás leszel, amire ma még nem. Vedd komolyan, vizsgáltasd ki magad : jobb, ha tudod, hogy hányadán vagy!

2017. szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de tuti nem, akkor nem lenne majdnem hőemelkedés érzésem, meg álmosság. Meg akkor nem torokfájással kezdődne és sokkal gyakrabban történne..
2017. szept. 12. 18:56
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Azért én a helyedben már elmentem volna egy kiadós allergiaszűrésre! Legfejjebb kiderül, hogy nem az a aj, bár szerintem is allergiás vagy. Ha lusta vagy az orvosig elbandulkolni, vagy így is megfelel neked ez az egész napodat megkeserítő állapot, akkor tegyél, mint eddig, de akkor ne panaszkodj! Viszont, ha szerinted te és a környezeted, családod megérdemel egy olyan embert, akivel kevesebb a probléma és próbálja a már meglévő bajt csökkenteni/megelőzni, akkor szedd össze magad és irány az allergiaszűrés!

(No, persze, nem kizárt, hogy csak kétoldali iskolaundor a problémád, de arra szintén nem itt osztják az orvosságot.)

Ha képes vagy komolyan venni magad, akkor irány a háziorvosod: ilyen egyszerű.

Jó egészséget, mielőbbi gyógyulást!

2017. szept. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Majdnem meggyőztél aztán olvastam pár oldalt az allergia és megfázás különbségéről és mivel nem szezononként szoktam megfázni, a fejem is fájt enyhén a torkom meg a kezdetekkor, és nem hirtelen jött minden hanem fokozatosan és nem viszket a szemem és fülem, csak az orrom ha hapcizom, de nem rohamokban, ma már ritkábban kellett orrot fújnom, vagyis múlik el tehát megfázás. Lehet hogy nekem azért folyik erősebben vagy gyakrabban mert rosszul fújom, de sosem merem túl erősen nehogy fülfájás legyen, az a halálom, azt se akarom hogy beduguljon az orrom, nem értem a többiek hogy csinálják a nagy trombitálásokat, de akkor tuti bedugul az orrom, na mindegy még kitapasztalom az orrfújás rejtélyeit. :)Köszi
2017. szept. 13. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakirodalom olvasásától, öngyógyítástól nem fogod megtudni, mi a bajod! Mit nem értesz az utolsó két mondatomból?

Nem kell 2 hétre kórházba menned, nem fájdalmas és ami a legjobb: nem csak kizárhatnátok, mi NEM okozza a bajt, de akár még ki is derülhetne, mitől kell pocsékul érezni magad.


[link]


[link]


Ha itt várod a megváltó varázsigét, attól nem kerülsz közelebb a megoldáshoz. Ha én minden alkalommal otthon maradtam volna, amikor az orrom folyt, még nem végeztem volna el a sulit.

Pedig legtöbbször nem fertőző betegség volt a probléma.

Ha meg télleg valami fertőző influenzaféle talált rám, akkor leginkább a WC-ig kimenni is problémát okozott, nemhogy suliba tudtam volna menni.

Miből gondolod pl., hogy fertőzöl? Hapcizik a plüssmacid is?

Nőjjél már fel, vagy kérd meg anyudat, hogy kísérjen el a dokihoz! Lásd be, hogy jobban jársz, ha bejársz a tanórákra. Persze, hogy ami közelező, az legtöbbször fujjjjj és utálatos, de ha mérlegelésre , okos gondolkodásra képes vagy, akkor a "gyakori kérdések" válaszadói nélkül is jó döntést hozhatsz.

Ha nem fertőzöl, nem vagy valóban lázas, akkor menj el a suliba.

Ugyis hapcizik a fél iskola, hiszen mára szinte népbetegség az allergia. Tegyél magadért, ne itt várd a gyógyulást! Jó egészséget!

2017. szept. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem csak szimplán ez egy visszafogottabb megfázás és használt a narancs, így nem volt lázam, de fájdalom volt, aminek nagyon nagyon kevés az esélye allergiánál.. Most is fáj a fülem meg a fejem, már mindenem fájt, tuti h megfázás. Fájdalmakkal inkább nem megyek suliba szenvedni, végig ülni egy tesit, egy olaszt amin hiányzik a tanár, a kiejtést meg régesrég értem, csak 6 óra lesz, stb. alszom egy kiadósat, bár már úgysem fertőzöm, de amit most veszünk simán pótolom nincs még egy ilyen lehetőség. Csak h ne legyek 'lógós' hisz utálok lemaradni. Már félig alszom.. zzz Ja és azt az allergia szűrést majd még meglátom, máskor, de ha hétfőre meggyógyulok semmi esélye, de majd gyanakvó leszek a jövőben. Általános iskolában volt ilyen szűrés de semmi nem volt velem. De mind ez kit érdekel, hagyjatok, köszi a meglepő válaszokat.
2017. szept. 15. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!