Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen vitamint vegyek ilyen...

Milyen vitamint vegyek ilyen "iskolás fertőzések" ellen?

Figyelt kérdés

Anyukám tanár, de mindig hazahoz valamit a kicsiktől. Most hányás hasmenést, köhögést. Én is rengeteget vagyok beteg miatta. De akkor megy a lecseszés, hogy szimulálok, nem akarok iskolába járni, meg is pofoznak, egy rémálom.

Azt nem várhatom el, hogy ne dolgozzon, de ez nem állapot. 2 hete van suli és már hozza haza őket. Utána meg megy a kikészítés, hogy csak iskolaundorom van, agybaj.

Holnap a gyógyszertárban kezedek, de nem tudom, hpgy milyen vitamint vegyek.


2017. szept. 18. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanárszülők, nekem is, dettó. Mondjuk meg azért nem vertek, mert beteg voltam. De ha nem voltam lázas, nem is maradhattam otthon.

Óvodába nem is tudtam járni, egy nap után ágynak estem, két hétre - egy hónapra. Az iskola már kicsit jobb volt, de szerintem miattam vezették be azt a szabályt, hogy igazolt hiányzásból sem lehet akármennyije egy gyereknek.

Amikor kivették a mandulámat (kb. 12 évesen), utána valamivel jobb lett, de azért októbertől májusig utána is végig taknyoltam-köhögtem a tanévet. Gondolhatod, nem sok barátnőm lett így...

Nem is mentem tanárnak, a feleségem sem az. Mégis, amikor a lányom oviba ment, vele kezdődött minden elölről. Szedettünk vele C vitamint, multivitamint (Cebion 2x), ha köhögött, akkor lándzsás útifű szirupot is (na ezt nem kellett volna: azóta fejlődött a tudomány). Egy csomó pénzt elköltöttünk erre, eredmény kb. nulla, egyik fertőzésből a másikba esett, a gyerekorvos meg csak pingvinezett.

Aztán adott valaki egy tanácsot, már a sokadik ember a sokadik tanácsot, elsőre el is engedtem a fülem mellett, mert nem volt olcsó, és a korábbiak csodaszerei sem segítettek. Amikor másodszor mesélte el, hogy az ő gyerekei miken mentek át (ugyanazokon, mint az enyém), akkor rászántam magam.

Multitabs Immuno (külön van gyereknek való). Azóta minden augusztusban, kb. egy héttel az ovi (illetve 7 éve már a suli) kezdete előtt elkezdjük szedni, és április végéig - május elejéig szedjük, kb. amikor kifogy a doboz. (Igen, én is szedem -- a felnőttnek valót --, a krónikus köhögésem szerintem ettől maradt abba.)

Azóta évente max. egyszer szokott a gyerek beteg lenni (tipikusan december-január környékén), akkor felszalad a láza az egekbe (csillapítani már nem szoktuk, csak ha nagyon rosszul van; az én szüleim ezt is rosszul tudták), és néhány nap múlva elfelejti az egészet, visszaesni soha nem szokott.

Egyszer egy patikus mondta, hogy amikor fertőzés vagy gyulladásos állapot gyanúja merül fel, akkor a multivitamin-készítmények szedését szüneteltetni kell, mert valamelyik B vitamin megnehezíti a baktériumok elleni küzdelmet (ellenállóbbá teszi őket). Ezt azóta betartjuk: amikor betegek vagyunk, akkor nem szedjük a Multitabsot (csak C vitamint helyette).

Nyilván nem mindenkinek, nem minden esetre alkalmazható "csodaszer", de a mi problémáinkra bejött. Sajnos évente emelik az árát, de fel sem merült, hogy emiatt elhagyjuk (előtte a sok betegség idején a gyógyszerekre is elment ennyi pénz).

2017. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En supradynt szedek. Abban van vas,cink szoval asvanyi anyagok is. Es vitaminok: a, d, b, c...

igaz en mar dolgozom, es nem nagyon van, aki hazahozna betegseget, de minden nap buszozom , es eddig megusztam:)

2017. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
D3 és C Vitamin
2017. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!