Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akkor is lehet büdös az...

Akkor is lehet büdös az izzadság, ha a szervezetünkben túl sok a méreganyag?

Figyelt kérdés
2017. okt. 12. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, attól büdös.
2017. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hormonzavar áll a háttérben.


Méreganyag ...hahaha Ciánt és társait ettél? :)

2017. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A nem megfelelő étkezés alatt értettem a méreganyagokat.
2017. okt. 13. 17:14
 4/7 Palotás Imre ***** válasza:

Felejtsd el a méreganyagokról szóló babonát. Ami méreg a szervezetbe kerül arról a máj gondoskodik.

Neked nem kell külön méregteleníteni, elég ha vigyázol a májadra. Elég alaposan leírta Nógrádi Katalin szakértő itt: [link]

2017. okt. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A Tengerész ***** válasza:
Az izzadtság önmagában nem büdös és semmi köze a "méreganyag"-hoz. Ha sokáig ott marad lemosatlanul akkor kezd el "illatozni". Általában a kövér embereknek van kellemetlen testszaguk, pláne ha nem használnak dezodort és keveset fürdenek, mert a hájas hajlatokban megrekednek a bomló nedvek.
2017. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok embernek eleve erős szaga van, ez alól a soványak se kivételek. Szerintem inkább hasznos a bőr pórusait rendszeresen dolgoztatni, átmosatni. Pl. a gyakori szaunázás, hosszas napi forróvizes áztató fürdés és az azt követő gyökérkefés zsuhany a gyorsabb és sokkal olcsóbb pár perces napi zuhanyozás helyett sokat segíthet. A mellett a ruhák illatosíthatók, a testhajlatok heti egy alkalommal szódabikarbonáttal szagtalaníthatók.


Bizonyos ételek után jellegzetes lesz testünk szaga, azonban ebben is egyéni sajátságok vannak.

Pl. nők szeretik az orális szexet, ha a férfi fél órával korábban ananászt eszik. Más anyagok, pl. fokhagyma, zsíros, nehéz sültek kifejezetten megváltoztatják a test alapillatát, ami verejtékezéskor persze fokozottabb.


Nagy darab embereknél nyilván gyakoribb és intenzívebb az izzadás, illetve a zsírsejtekben több kellemetlen szagú, zsíroldékony vegyület halmozódik fel.

A máj és a vesék valóban sokat méregtelenítenek, de nem tökéletesek ezek sem és nem is mindig egyforma hatásfokkal dolgoznak.


Szerencsére sokféle segítség van, csodaszerek viszont nincsenek - emberek vagyunk. Kinek ilyen, kinek olyan testi és szellemi adottságai vannak, nem érdemes a másikat bántani, kigúnyolni, vagy lenézni egyik miatt. Van aki vakon születik, másik ronda lesz, harmadik meg finoman szólva is erősebb alapszagú, vagy rendkívül kellemetlen lesz, ha megizzad.


Azért a biológia ebben is milyen csodálatos, lásd a feromonokat, mint természetes párválasztási szűrőt.

Ezt nyomjuk el a parfümökkel, pacsulikkal és csodálkozunk a sok félresikerült kapcsolaton. Pedig ez is benne van a dologban - a világ nem patika és nem is drogéria.

2017. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Mivel én roppant szeretem a kemény babot, ami gyakorlatilag hagymás bab - attól hagymát verejtékezem, vagyis vannak ételek, melyek utána is illatoznak. Itt persze érdemes megjegyezni, hogy ki mit tart büdösnek: nekem a hagyma kellemes illatú és azt mondom, hogy aki smárolni akar velem, az egyen hagymást. Nehogy már egy egészséges ételről lemondjak, mert van, akinek nem tetszik a "szaga", nekem "illata",
2017. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!