Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért barna a vizeletem?

Miért barna a vizeletem?

Figyelt kérdés

Ma (2017.10.13.) elkezdtem komolyabban aggódni az egészségem miatt.

Tegnap kondizni voltam, épp lábra edzettünk. Megjegyzem, ez volt a második alkalmam egy kondi edzésen. Az első az kedden volt, ott felső testre dolgoztunk. Azóta érzek komoly izomfájdalmakat a felső testemen (pl. mell, váll, kar, bicepsz, tricepsz felkar..stb.). A személyi edzőm azt mondta, hogy ez csak egy erős izomláz, max 3-7 hétig fogok ilyeneket érezni edzés után.

Szóval a tegnapi lábazás után haza értem, elvégeztem a dolgomat és láttam, hogy a vizeletem barnás színű. Gondoltam ez biztos csak egyszeri alkalom. Aha, ezt gondoltam, de nem így volt. Ma szintúgy barna volt, de már erősebb színű. Na ez volt az a pont, hogy már komolyabban kezdtem aggódni. Utána olvastam dolgoknak, és láttam olyat, hogy a Hepatitis A-nál a tünetek közt ott van az izomfájdalom is. Most erősen elgondolkoztam, hogy lehet ez az oka, de tanácstalan vagyok. 17 éves srác vagyok még, és már ilyen problémáim vannak, ezt nem hiszem el..

Kérlek titeket, aki tud segíteni az lásson el valami tanáccsal, mert már teljesen be vagyok pánikolva, hogy valami komolyabb dolog állhat a háttérben.


Előre is köszönöm a válaszokat,

Ákos



2017. okt. 13. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Ha sötét sárgás, barnás színűre vált a vizeletünk, akkor ennek oka a kiszáradás, így ideje, hogy gyorsan megigyunk 2-3 pohár vizet. Ha nincs folyadékbevitel, a vizelet is koncentráltabb, tehát a távozni készülő salakanyagok kis mennyiségű folyadékban tudnak kiürülni.


Ha növeljük a bevitt folyadékmennyiséget, és mégsem változik a vizelet színe, akkor érdemes orvoshoz fordulni, ugyanis ha napokig, akár hetekig sötét, barnás a vizeletünk, az máj- vagy veseproblémákra utalhat, de a húgyúti fertőzés miatt is végbemehet a színváltozás. <-netről


Lehet még súlyosabb oka is,de nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.

2017. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igyál sok vizet, és ha utána is barna, akkor menj el a háziorvoshoz, kellene egy vérvétel, hogy nincs-e gond a májaddal.
2017. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma egyenlőre kb. 1 litert ittam, de délután lehet szüleim elvisznek orvoshoz.
2017. okt. 13. 15:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Probléma megoldva! Ebben az órában kb. másfél liter vizet ittam, és már van változás a vizelet színben. Már nem olyan sötét, egyre világosabb. Köszönöm a válaszolóknak!
2017. okt. 13. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó. Figyelj oda, hogy meglegyen a napi 2-3 liter vízivás, főleg mivel edzeni is jársz, ég több folyadék kell.
2017. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsot! :))
2017. okt. 13. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!