Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Abbahagyhatom az antibiotikum...

Abbahagyhatom az antibiotikum szedést?

Figyelt kérdés
Azt hittem hogy mandulagyulladásom van, ezért azonnal vettem antibiotikumot, mert nem akartam szenvedni. Végül szerintem csak náthám van, ezért nem szedném már tovább az antibiotikumot. Abba hagyhatom azonnal(3 szem 1000mg amoxicilint vettem be) vagy szedjem tovább?
2017. okt. 21. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan vettél vényköteles antibiotikumot? Ha valódi a szer, és nem valami neten, feketén vásárolható sz..r, amiben akármi lehet, akkor most már szedd végig a kúrát. Mindenkiben vannak bacik, a megszakított kúra elősegíti a rezisztens törzsek kialakulását.
2017. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Gyanítom, hogy nem Magyarországon élsz, különben hogyan tudnál vényköteles készítményt venni "azonnal", szakértő bevonása nélkül. A megfázásos betegségek jelentős részét vírusok indítják és a bakteriális felülfertőződés már csak szövődmény, ezzel a hazai háziorvosok tisztában vannak és óvatosak az antibiotikum adásával a sok hátulütője miatt.

A korábbi kontrollálatlan antibiotikumhasználat mára már baromira komoly globális gondokat idézett elő, úgyhogy jó lenne, ha nem lenne lehetőség így öndiagnózissal boldog-boldogtalannak antibiotikumhoz jutnia sehol a Földön.

De kicsiben Te is modellezheted magadon, hogy mi ez a globális gond, mert ez az antibiotikum-rezisztencia a baktériumok körében, ami miatt halálos kórok válnak ismét gyógyíthatatlanná és kapnak erőre ismét.

Azért kell az antibiotikumot végig szedni ha már elkezdted, mert ha a tüneteid javulásakor abbahagyod, akkor a kiürülő, felhígult vegyület már nem jelent veszélyt a kórokozókra, viszont pont elég nekik ahhoz, hogy közelről tanulmányozva a megfelelő következtetést levonják, hogyan tudnának védekezni ellene és már meg is van a rezisztencia! Tehát ha az antibiotikum a Te esetedben netalántán mégis hatással volt a javulásodra mint antibiotikum, vagyis voltak bakteriális kórokozóid amiket kinyírt, akkor a gyógyszer abbahagyásával új erőre fognak kapni azzal a kiegészítéssel, hogy jó eséllyel már ugyanaz a gyógyszer nem fog rájuk hatni a későbbiekben.

Ezzel nem csak magadnak teszel rosszat, de globálisan hozzájárulhatsz a baktériumok rezisztenciafejlesztésének támogatásához is. Tehát hozzájárulhatsz vele az új, szupererős kórokozók megjelenéséhez. Remek.

2017. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Romániában élek, de már szedtem máskor is.
2017. okt. 21. 16:15
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem múltak el a tüneteim, de valszeg az antibiotikum nem fog sokat számítani a betegségem kikúrálásában. 6 napra elegendő pasztillám van, de nem szeretném beszedni az összeset. Mikor hagyhatom abba akkor?
2017. okt. 21. 16:20
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Ha nem akarsz mindenkivel globálisan kiszúrni, magadat is beleértve, akkor nem hagyod abba.
2017. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!