Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitehet tenni, hogy ne kapjuk...

Mitehet tenni, hogy ne kapjuk el egymástól a vírusokat? Apám beleköhög a levegőbe.

Figyelt kérdés

Anyám tanár, tesóm kollégista ezt úgy kell elképzelni, hogy szeptembertől májusig betegek vagyunk. Hiába szellőztetek (persze titokban, mert nem az utcát fűtjük, attól "fázol" meg). Lemosom a kilincseket, szedek vitaminokat. Elkölthetem az összes zsebpénzemet vitinokra, semmi.

Az egész család beteg álkandóan. Anyám nem ismeri a kézmosást, apám se, úgy főz, beleköhög, tüsszent. Apám papírzsebkendőt nem ismer, a fürdőkádba fújja az orrát, beleköhög tele szájjal a levegőbe. De persze, sajnáltatja magát.

Az elv kisgyerekkorom óta, hogy ha megdöglök is, de iskola ki se szabad szólni, hogy beteg vagy. Üvölt apa, hogy kicsinál, hogy csak iskolakerülő vagyok, nem akarok iskolába menni. Megy hogy bolond vagy, elmegyógyintézetbe zárat, begyógyszerez stb.

Tavasszal a

elkaptam az influenzât, megvert, eltörte az orrom, most is görbe. Ment, hogy ott kell hagynom az iskolát, bevitet a gyogyóba. Hiába volt igazolásom, behajtott félhalottan.


Mit csináljak????

1. Nem, nem kamu.

2. Igen, régebben is kérdeztem. De most gyakorlatilag szeptember közepe óta deblások vagyunk. Már suliban is gúnyolnak, hogy hetek óta köhögök.

Beszélni nem lehet velük, mert megkapom, hogy húzzak úrihelyre, vagy beveregzyet apám.

Bármi ötlet?

Multivitamint, C-vitamin és Zinket, D-vitamint eszek

Plusz sok gyümölcs, zöldség, folyadék, de nem bírom.


2017. okt. 23. 18:01
 1/2 anonim válasza:

Jezusom, ha nekem ilyen apam lenne...

Nem tudom anyukad mit szol ehhez?

Nem tudom mit tennek egy ilyen apaval, elkepzelni nem tudom, hogy valaki ilyen szinten higieniatlan legyen.

Kedves kerdezo szerintem fordulj a rokonaidhoz!(mar ha ok nem ilyenek...)

2017. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Influenza elleni oltást érdemes lenen kipróbálnod, bár az pénzbe kerül. Nagyobb gond a családod, az orrtörésről szólnod kellene valamilyen felelős felnőttnek, rokonnak, mert ez simán kimeríti a gyermekbántalmazás fogalmát. Sajnálom!


[link]

2017. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!