Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kawasaki kór illetve szindróma...

Kawasaki kór illetve szindróma? Ki hallott erről? Ki ápolta már ebben szenvedő gyermekét?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 és fél éves.2 napja jöttünk ki a kórházból.A diagnózis Kawasaki betegség!Utánna néztem a neten, elég sok mindent lehet olvasni erről a kórról, viszont forumokat nem találtam.Biztos nem én vagyok az egyetlen kis hazánkban akinek a gyereke átesett ezen az autoimmun betegségen.Érdekelne az érintettek kórelőzménye, a tünetek erőssége és tartóssága, valamint az utókezelés hosszúsága és a kór utáni betegségek gyakorisága.Változott valami az immunrendszer működésében, volt súlyos szövődmény (aorta aneurizma egyéb szív károsodás)?

Nálunk mind az 5 tünet kijött és kis fokú aorta aneurizmát is diagnosztizáltak.

Minden infó érdekel,de csak magyar nyelven!!!


2010. máj. 31. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
[link] itt regizni kell és van a kawasaki kórról is fórum.Jobbulást a pici gyermeknek.Bocsánat gyermekednek
2010. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia nekem is 4 és fél évesen volt Kawasaki szindrómája a fiamnak, 2011. januárjában. Írtam Neked privátban!
2011. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia. Nemrég műtötték a 8 és fél éves fiamat, garat melletti tályog operációja volt. Ezt követően már másnap észrevették a kötőhártya gyulladást, kiütéseket, és a láza is feljebb ment. Gyakorlatilag 2 nap alatt diagnosztizálták a Kawasaki szindrómát, és azonnal megkapta az immunglobin terápiát, valamint magas Aspirin Protect kúrát. 6 hétig kell mostmár csak napi 1 szem Aspirint szednie, és gyomorvédő tablettát napi másfél szemet. Nála is előjött az összes tünet, a kardiológián pedig 2mm-es elváltozást látott a főorvos. Ez szintén kis fokú aneurizma. Hogy van a kisfiad így évekkel később? Én még mindig nagyon nyugtalan vagyok emiatt a betegség miatt. Bár azt mondják, hogy mivel alig pár nap alatt megvolt a diagnózis, és időben kezelték, ne aggódjak... én mégsem vagyok nyugodt. :(
2016. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!