Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magnéziumot lehet szedni...

Magnéziumot lehet szedni kalciummal együtt vagy célszerű szedni így?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Valaki azt mondta nekem, hogy a kettőt nem célszerű együtt szedni



2017. nov. 21. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Együtt nem célszerű,mert az egyik nem engedi a másikat felszívódni.Inkább szedd őket külön,kb.3 óra különbséggel.
2017. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A linken Kalcium-Magnézium tabletta van, azt hogyan lehet nem egybe szedni egyáltalán???
2017. nov. 21. 22:32
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Én olyan üdítőt iszom, amiben van kalcium is, magnézium is; érzem, hogy feltölt, szerintem működik együtt a kettő, nem oltják ki egymást hatását, főleg, hogy úgy gondolom, a szervezetnek mind a kettőre szüksége van, tehát akkor nem lehetnek egymás ellenségei. Szóval szerintem nyugodtan, simán mehet együtt a kettő; bár én nem vagyok szakértő, csak azt tudom, hogy olyan jó, kellemes érzés, amikor úgy jó na!:)
2017. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit ezekbe a tablettákba tesznek az rosszul felszívódó kálcium és magnézium. Jórészét kipisiled. Sokkal hatásosabb külön külön megvenni kálcium és magnézium citrát port. Annak jóval hatékonyabb a felszívódása. A tabletták csak marketing szutykok.
2017. nov. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok,nem néztem a linket,mert ha nem célszerű együtt szedni őket,akkor értelemszerűen meg sem érdemes venni ezt a kombót.

Segítik egymást,csak egyszerre nem "szabad" őket bevenni.

Az előttem levő válaszolónak pedig igaza van,mert a kálcium-karbonát és a magnézium -oxid gyakorlatilag többet árt,mint használ és a legtöbb termékbe viszont azokat teszik.

2017. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért él az a hiedelem a táplálék-kiegészítő gyártókban és fogyasztókban, hogy a kalciumot és a magnéziumot egyszerre kellene szedni, mert van egy úgynevezett kalcium-magnézium egyensúly a szervezetben, amit érdemes megőrizni. Ez leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a sejten kívül kétszer annyi kalciumnak kell lennie, mint sejten belül magnéziumnak. Azonban van egy olyan probléma, hogy egyes ásványi anyagok és vitaminok segíthetik, illetve gátolhatják a többiek felszívódását. Például a vas jobban felszívódik C-vitamin jelenlétében, viszont a vas-szulfát vegyület tönkreteszi az E-vitamint. Az élet kegyetlen... :D


Mindig meglep, ha valaki úgy véli, hogy a gyártó olyan szent és jó lélek, hogy nem csomagolna össze olyan anyagokat, amik akadályozzák egymást a hasznosulásban. DE! Összecsomagol. Ha az nem zavarja, hogy eladjon majdnem nulla felszívódású vegyületeket ásványianyag-pótló készítményként hirdetve, akkor miért ne tenné ugyanezt az egymást gátló anyagokkal? Ezzel csak egyszerűen kihasználja a naivitást és tájékozatlanságot, továbbá azt a babonát, hogy sokan azt hiszik, hogy az a jó, amiben TÖBB van. Az ő szemszögéből igaza van, hiszen nem jótékonysági, hanem kereskedelmi vállalkozás. Ha a vevő megveszi a nulla hatékonyságú cuccot, ő baja.


Tehát visszatérve a kalciumhoz és a magnéziumhoz: ugyan valóban szükség van arra, hogy ha pótoljuk az egyiket, a másikról se feledkezzünk meg, vagyis ne borítsuk fel az egyensúlyt, de ettől még a felszívódási szinten nem komálja egymást a két elem és addig fognak bunyózni a bejáratnál, amíg végül mindkettő kint marad. Ne keverjük a dolgokat: két teljesen különböző területről van szó, a célterületen segítik egymást, a bejáratnál blokkolják egymást. DE ahhoz, hogy eljussanak a célig, előbb fel kell őket venni!

(Ha nem táp.kiegészítőt, hanem gyógyszer minősítésű kalciumot vagy magnéziumot nézünk, a betegtájékoztató is figyelmeztetni fog, hogy hagyjunk 2-3 órát a bevételük közt. A táplálékkiegészítő gyártónak viszont ez nem kötelessége és hát ugye nem is érdeke, meg valóban elég fura lenne, ha a Ca-Mg tablettára rá lenne írva, hogy 2-3 óra eltéréssel...)

2017. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Most a Béres Magnézium Komplex készítményt még kipróbálom.

[link]

2018. jan. 10. 22:35
 8/16 A kérdező kommentje:
Kálcium-karbonát helyett mit érdemes szedni ami nem árt?
2018. jan. 10. 22:41
 9/16 A kérdező kommentje:

Megnéztem ezeket a készítményeket és ezek szerint dobjam ki őket?


JutaVit Calcium 500mg filmtabletta (tartalmaz kálcium-karbonát)

Béres Calcium 500mg filmtabletta (tartalmaz kálcium-karbonát)

Dr Wohlman Pharma Megnézium 250mg filmtabletta (tartalmaz magnézium-oxid)

2018. jan. 10. 22:44
 10/16 A kérdező kommentje:

Béres Csepp Extra 4x30 ml+C-vitamin Béres 50 mg kombinált csomag (ezt használom még épp)

[link]

2018. jan. 10. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!