Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hepatitis A vírus gyógyulása...

Hepatitis A vírus gyógyulása után már lehet alkoholt fogyasztani, vagy bizonyos ideig nem ajánlott?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Fertőző májgyulladásom volt. ( HEPATITIS A) Az értékek még nem 100%-osak, 3 hét múlva újabb vérvételre kell mennem. Addig, ameddig nem lesz hibátlan az összes érték egy csepp alkoholt nem fogok természetesen fogyasztani, bár érdekes, a szakorvos külön ezt nem mondta, de magamtól gondolom, hogy nem lehet, legalább is nem ajánlott. Kérdésem a következő, amennyiben papír szerint 100%-os a gyógyulás, alkoholt már nyugodtan lehet fogyasztani, netán csak nagyon keveset mértékkel, vagy X ideig egyáltalán nem?
2017. nov. 23. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egyáltalán nem fogyasztanék.
2017. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Más véleményt, tapasztalatot is szívesen meghallgatnék, természetesen az első véleményét semminek veszem.
2017. nov. 28. 18:18
 3/7 anonim válasza:
Tudod az a gond hogy a majaddal volt/van problema es koztudodtt hogy az alkohol haza vagja a majat.. Ezert en a helyedbe azt tennem hogy ha nagyon ragszkodsz az alkoholhoz hogy mertekkel es varj vele 2-3honapot legyszives! Mert biztos ami biztos!
2017. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy Hepatitis A fertőzés eléggé megviseli a májat. Bár a máj az egyetlen szervünk amely képes a teljes regenerálódásra azért pár hónapig csínján bánnék az alkohollal. Bár tudom most év végén nagy a kísértés :-) Szerintem egy két pohár bor nem árthat szilveszterkor, de mindig gondolj arra hogy ebből a szervből csak egy van és baromi nehezen pótolható. :-) Már az is nagyszerű, hogy felmerült benned a kérdés annak ellenére hogy az orvosod nem mondta.
2017. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a válaszokat, semmiféleképp nem fogok 1 korty alkoholt sem fogyasztani legalább februárig! Nem játék az egézség sajnos.
2017. nov. 29. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Helyes döntés.
2017. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. A #1 válaszoló vagyok. Elképzelni nem tudom, hogy mi a bajod a válaszommal, annak ellenére, hogy én tényleg komolyan mondtam. Gondolom te jársz orvosira, és nem én, csak akkor azt nem értem, ha ilyen okos vagy, minek kérdezel tőled hülyébbeket.
2017. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!