Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Hepatitis A vírus gyógyulása után már lehet alkoholt fogyasztani, vagy bizonyos ideig nem ajánlott?

Sziasztok. Fertőző májgyulladásom volt. ( HEPATITIS A) Az értékek még nem 100%-osak, 3 hét múlva újabb vérvételre kell mennem. Addig, ameddig nem lesz hibátlan az összes érték egy csepp alkoholt nem fogok természetesen fogyasztani, bár érdekes, a szakorvos külön ezt nem mondta, de magamtól gondolom, hogy nem lehet, legalább is nem ajánlott. Kérdésem a következő, amennyiben papír szerint 100%-os a gyógyulás, alkoholt már nyugodtan lehet fogyasztani, netán csak nagyon keveset mértékkel, vagy X ideig egyáltalán nem?

2017. nov. 23. 16:54  Privát üzenet  

A válaszok
Én a helyedben egyáltalán nem fogyasztanék.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2017. nov. 25. 13:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Más véleményt, tapasztalatot is szívesen meghallgatnék, természetesen az első véleményét semminek veszem.

# 2/7Időpont 2017. nov. 28. 18:18 Privát üzenet
Tudod az a gond hogy a majaddal volt/van problema es koztudodtt hogy az alkohol haza vagja a majat.. Ezert en a helyedbe azt tennem hogy ha nagyon ragszkodsz az alkoholhoz hogy mertekkel es varj vele 2-3honapot legyszives! Mert biztos ami biztos!

# 3/7Időpont 2017. nov. 29. 09:22 Privát üzenet
Egy Hepatitis A fertőzés eléggé megviseli a májat. Bár a máj az egyetlen szervünk amely képes a teljes regenerálódásra azért pár hónapig csínján bánnék az alkohollal. Bár tudom most év végén nagy a kísértés :-) Szerintem egy két pohár bor nem árthat szilveszterkor, de mindig gondolj arra hogy ebből a szervből csak egy van és baromi nehezen pótolható. :-) Már az is nagyszerű, hogy felmerült benned a kérdés annak ellenére hogy az orvosod nem mondta.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2017. nov. 29. 11:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a válaszokat, semmiféleképp nem fogok 1 korty alkoholt sem fogyasztani legalább februárig! Nem játék az egézség sajnos.

# 5/7Időpont 2017. nov. 29. 15:26 Privát üzenet
Helyes döntés.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2017. nov. 29. 18:42 Privát üzenet
Kedves kérdező. A #1 válaszoló vagyok. Elképzelni nem tudom, hogy mi a bajod a válaszommal, annak ellenére, hogy én tényleg komolyan mondtam. Gondolom te jársz orvosira, és nem én, csak akkor azt nem értem, ha ilyen okos vagy, minek kérdezel tőled hülyébbeket.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2017. dec. 1. 17:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Találkoztam egy úgynevezett Oxyfa programmal. Bizonyos környezetvédelmi támogatásért cserébe Oxyfákat kapnék. Kinek ajánlott a saját ültetés és kinek a programban hagyás?
Kresz vizsgára érdemes megtanulni pontosan, hogy bizonyos haladási sebesség mellett, mekkora követési távolságot ajánlott tartani és a féktávolságokat, reakcióidő alatt megtett utat?
Ajánlott az akváriumokat lecserélni bizonyos év után?
Nőknél szokás bizonyos időközönként a hüvelyt hipermangánnal fertőtleníteni? Ezt kik szokták csinálni, vagy mikor ajánlott?
Ezeket a Down-kór meg egyéb genetikai vizsgálatokat mindenkinek elvégzik vagy csak bizonyos kor felett ajánlott elvégeztetni?
Téli robogózás vagy motorozásnál hány fok alatt ajánlott letakarni a léghűtéses robogók légbeszívó nyílásának bizonyos részét?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!