Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kutyaharapas után feltétlenül...

Kutyaharapas után feltétlenül kell tetanusz elleni oltás?

Figyelt kérdés

Ma megharapott egy kutya az alkaromon, 2 pulcsin és télikabáton keresztül is felszakitotta a bőröm. Szerintetek mennyi az esélye a tetanusz fertőzésnek? Elmenjek beadatni holnap az oltást?

Nem akar majd a doki veszettség miatt is beoltani? A kutyát ismerem, nem oltott, így oltási könyv nincs, de biztos vagyok benne, hogy nem veszett!

Neki muszáj akkor hivatalból jelentenie, és megkezdeni a veszettség elleni oltassorozatot? Ezt elkerulhetem valahogy?

Mondhatom, hogy én csak tetanusz ellen kérek?



2017. dec. 3. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem bántásból mondom, de állatorvos vagy, hogy biztos tudod, az a kutya nem volt veszett? Igen, mindenképpen menj el orvoshoz, mutasd meg a sebet, és mondj el neki mindent. Csak halkan mondom, hogy a kutya ehetett dögöt, szart, és hasonló dolgokat,amiről te nem tudsz, szóval örülj, hogy van lehetőséged elmenni az orvoshoz. Egy vérmérgezés sokkal fájdalmasabb, mint egy injekció. Arról nem is beszélve, hogy ha kórházba kerülsz valami súlyos bajjal, akkor már nem 1 injekciót fogsz kapni, hanem sokat. Tehát a kisebb rosszat válaszd!
2017. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megharapott a kutya, akkor honnan tudod, hogy nem veszett? a veszettségnek embereknél halálos kimenetele van, csak oltással lehet megelőzni még a tünetek megjelenése előtt.
2017. dec. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy ismerős kutyája, két hónappal ezelőtt fogadta be, és még csak parvot és kombit kapott. Tudom, hogy hiba, mert kellett volna már a veszettség is, én is meglepődtem, hogy nincsen neki. Csak amiatt gondolom, hogy nem veszett, mert már korábban is vigyázni kellett, ha a nyaka körül simogattuk (biztos valami régi rossz élmény), csak én tegnap megfeledkeztem erről egy pillanatra...

Egyébként igazatok van, én is félek, főleg a sok baci miatt a szájában...lehet, hogy tényleg jobb most néhány oltás, mint az intenzív osztály...

2017. dec. 4. 04:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki esetleg ideteved hasonló problémával, én ma végigjártam az utat, és a SEBESZETRE kell menni, nem a háziorvoshoz elsokorben. Csak hogy ne varakozzatok ott egy óra hosszat, mint én ma, feleslegesen...
2017. dec. 4. 21:25
 5/7 anonim válasza:
jobb ha kapsz
2017. dec. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a kutyát meg lehet figyelni és 2 héten belül nincsenek veszettségre utaló tünetei, akkor nem kell veszettségoltás. Tetanusz mindenképpen kell, valóban a sebészeten adják.
2017. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha iskolás vagy, nem kell külön tetanusz mert a dipertével megkapod, és ez véd 4-5 évig, vagy ha kösz tetanuszt, akkor nem olthatnak dipertére.


Ha már felnött vagy, akkor kellhet.

2017. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!