Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy hatalmas nagy herpeszem...

Egy hatalmas nagy herpeszem lett. Így még hatásos lehet a Telviran?

Figyelt kérdés

Meg voltam fázva, belázasodtam es az egész orom alatti részen egy hatalmas herpesz lett. Nem viccelek, óriási. Este aludni sem tudtam. Sajnos későn fedeztem fel, gyógyszertár már nen volt így a kezdeti szakaszban semmit nem tudtam rá tenni. Éjszaka mèzzel kenegetten, de reggel így is lettek apró hólyagok. Ma veszek Telvirant, segíthet még valamit? A masik amelyiket neztem az a Richtofit.

Melyiket vegyem hogy minel hamarabb eltűnjön? Nem is az esztètika miatt, hanem mert nagyon fáj és ilyenkr or napokig nem alszom. Eddig semmit sem használtam de ez most tényleg rettenetes



2017. dec. 29. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nagy kiterjedésű a herpeszes fekély, akkor a helyedben elmennék a háziorvoshoz, mert bizonyos esetekben (ha komoly a baj), szóba jön a vírusellenes szer tablettás adása a helyi kezelés mellett.
2017. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy segit!

Azert van kitalalva, nem azert, hogy mindennap korbe kend vele a szadat, hatha masnapra elojon :)

2017. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként konkrétan a kérdésedre válaszolva a Telviranra szavaznék a Richtofit helyett (előbbiben aciclovir van, utóbbi nem tartalmaz olyan hatóanyagot, ami kimondottan a vírus replikációját gátolja). Ezen felül komolyan elmennék a háziorvoshoz, és megkérdezném, hogy lehetne-e tablettás aciclovirt felírni, ha ennyire gáz a dolog.
2017. dec. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:D azért kerdeztem, mert sokan azt mondják, ha hólyagos már nincs mit tenni és van olyan gyógyszer is, amire rá van írva, hogy hólyagoknál, már hatástalan.

Ha nem múlik feltétlen elmegyek orvoshoz, mert ez már lassan elviselhetetlen, csak nálunk elêg nehéz eljutni oda..a bőrgyògyàszatról meg már nem is álmodom

2017. dec. 29. 08:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor beteg voltam és előjött a herpeszem akkor a házi orvosom amint meglátta, felírta a telviran tablettát. Én most Compeed herpesztapaszt használok, szerintem baromi jó viszont azért drága, de most is láttam hogy egy herpesz készülődik a számnál, rátettem a tapaszt és egy nap múlva már láttam hogy kezd sebesedni, most már alig látszik valami :) velem volt már olyan hogy továbbfertözödött és az orromnál is kijött, ezért szerintem jó a tapasz, meg ugye ha véletlenül odanyúlnál akkor se magát a herpeszt tapogatod hanem a tapaszt
2017. dec. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Lizin nagy segítséget jelent a herpesz vírus (herpes simplex), illetve a náthakiütés (herpes labialis) kezelésében. Megfelelő adagban szedve herpesz-stop hatása van . Sajnos kevesen ismerik. A legjobb amit ajánlhatok, szedjél LIZIN-C kapszulát.
2017. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!