Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor menjek kemény nyirokcsom...

Mikor menjek kemény nyirokcsomóval orvoshoz? Mitől nőtt meg?

Figyelt kérdés

Egyik oldalon az állkapocs mentén mélyen éreztem egy kis kemény borsót, kb. 2 hónapja.

Ma már mindkét oldalon van, nem fáj, maximum egy kicsit érzékeny, kő kemény, nem mozognak. A jobb oldali kicsit nőtt, a bal oldali kisebb.

A bal alsó bölcsességfogam fekszik (sosem fog kinőni), és be van dagadva az íny körülötte kb. 3 hónapja. Nem fáj, nem vagyok lázas, nincs semmi baj ezen kívül. Ez lehet az oka?

Szedtem 5 napig antibiotikumot (Klion), ettől nem ment vissza.

Testvéremnek is tapintható az egyik oldali nyirokcsomója ugyan így.

Októberben volt koponya CT-m akut heves fejfájás miatt, azon látszanak a nyaki képletek is?


Kérlek válaszoljatok!



2018. jan. 8. 14:39
 1/5 Flagstaff ***** válasza:
Menj orvoshoz most, azonnal. Nekem is volt hasonló tünetem, ami egy jelentéktelen fertőzésnek bizonyult, de lehetett volna egy nagyon rossz betegség tünete is. Nem akarlak ijesztegetni, de sürgősen menj el a háziorvoshoz.
2018. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyet értek az előzővel, ha még ma van rendelés akkor mindenképp menj el ma. Akár nagyon csúnya fertőzés is okozhatja (bakteriális és vírusos háttere is lehet). Legdurvább esetben akár rák is lehet, de ezzel nem akarlak ilyesztgetni, hiszen nem vagyok orvos. De mindenképp menj el, minél hamarabb!
2018. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elmentem fogaszatra, ott azt mondtak szinte biztos, hogy a bolcsessegfogam miatt van.

Jovoheten csinalnak egy rontgent. :)

Meg kaptam Curaseptet, es at kell mosni meg parszor az inyemnel.

2018. jan. 13. 15:36
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2018. jan. 13. 15:37
 5/5 A kérdező kommentje:

Most jut eszembe, belgyogyasz is megtapogatta es azt mondta szerinte nincs baj, ha nem mulik el, akkor mutassam meg haziorvosnak.

Hugomnak is van egyebkent, ugyhogy nagyon remelem nincs baj!

2018. jan. 13. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!