Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyógyszer miatt hasmenés?

Gyógyszer miatt hasmenés?

Figyelt kérdés

Már nem is tudom kitől kérdezzem meg mi a baj. Én arra gyanakszom, hogy gyógyszertől van. Szerda reggel úgy keltem fel, hogy annyira fájt a torkom, nem bírtam beszélni. Elmentem az orvoshoz ahogy illik, megállapította torokgyulladásom van és írt fel rá gyógyszert. Tudni illik hogy én nagyon ritkán szedek gyógyszert, nincs is sok amit szedhetek, ugyanis bizonyos gyógyszerallergiám is van. Szerda délután vettem be először, és ahogy bevettem nem sokkal később elkezdett fájni a hasam. Mire elmúlt a hasfájás be kellett venni a második szemet, és kezdődött minden elölről. Ma délelőtt hasmenésem is volt.

Nem tudom mi tévő legyek, biztos nem gyomorrontás, én személy szerint a vírust is kizárnám, ahogy leírtam én a gyógyszerre gyanakszom.

Aki tud erre valami jobb magyarázatot szívesen elolvasom, válaszokat előre is megköszönöm. :)



2018. jan. 26. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Vírusos garatgyulladásra jó a sósvizes gargarizálás. Mandulagyulladásra antibiotikum kell. 1 tabletta antibiotikumtól ritkán lesz pár óra múlva hasmenés. Vagy a tünetek leírása nem teljes, vagy a diagnózis és gyógyszerelés nem volt egészen megfelelő.
2018. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak tudom mi bajom van. :D

Írt fel gyulladáscsökkentőt, kiváltottam elkezdtem szedni.

2018. jan. 26. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű a gyógyszertől van.

Amúgy meg felesleges antibiotikummal tömni a szervezetet.

Egyél mézet, esetleg ha bírod a homeos dolgokat akkor Stodal szirup.

Sok-sok c vitamin, strepsils esetleg.

2018. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Abbahagyom a gyógyszert, és ha nem fog fájni a hasam, meg nem lesz hasmenés akkor biztos attól volt. De ha továbbra sem múlik el visszamegyek az orvoshoz.

2018. jan. 26. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot általában nem írunk ha mandula gyulladás van ill. torokgyulladás !

Ne írjon ilyet olyan ember aki nem tudja.

Vírusra sosem írunk antibiotikumot és ezeket a betegségeket 90%ban vírus okozza .

Sima gyogyszertol is lehet ilyen panaszod . Nekem is volt . És állandóan mire jobban lettem kellett a következő .

2018. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!