Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kórházban tényleg ennyire...

Kórházban tényleg ennyire könnyű calicivel fertőződni?

Figyelt kérdés
Több embertől hallottam az elmúlt héten, hogy kórházban látogatta meg a rokonát (2 különböző városban) és mindketten elkapták ott a calicit. Nekem holnap kórházba kell mennem, igaz, nem látogatóba, hanem CT-t csináltatni, ami másik részen van szerencsére. Mennyire kell "tartanom" tőle?
2018. jan. 28. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen sokkal könnyebb mint otthon, hiszen sok ember, sokféle betegséggel, legyengült immunrendszerrel fekszik összezárva egy légtérben.

Én kórházi dolgozó vagyok, de még semmilyen fertőző betegséget nem kaptam el az évek alatt.

Az idősebb fekvő betegek körében a gyakoribb hogy elkapnak valamint, de ilyen esetekkor meg van a protokoll hogy mi a teendő (elkülönítés, nagy fertőtlenítő takarítás, stb.)

Jaróbetegként nem fogsz ilyen vírussal megfertőződni nyugi, hiszen nem érintkezel ilyen betegekkel. Járvány esetén egyénként is látogatási tilalmat szoktak bevezetni.b

2018. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Fehérvárra fogok menni és itt a kórház adott is ki olyan tájékoztatást pár nappal a látogatási tilalom előtt, hogy lázas-hányós-hasmenéses betegek és influenzások ne látogassák a hozzátartozóikat, illetve a látogatók használják a folyosón elhelyezett alkoholos ferőtlenítőt. Mégis bevezették a látogatási tilalmat, gondolom, senki nem tartotta be. Jó erős immunrendszered lehet akkor, vagy azoknak gyenge, akik látogatáskor megkapták (konkrétan 3 emberről tudok az elmúlt héten)

A kórház másik részén van a CT, bár így, hogy látogatási tilalom van, elvileg se ki, se be, így remélem nem lesz semmi gond.

2018. jan. 28. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:

A fehérvári kórházban vagyok ápolónő.A látogatási tilalom nem a calici miatt van.Minden évben lezárják a kórházat ilyenkor az influenza szezon miatt.A calici hónapok óta tart,nem rendeltek el zárlatot miatta,pedig a mi osztályunkon is több dolgozó és jó pár beteg elkapta.

Nem tartom valószínűnek,hogy elkapod.Inkább a fekvő beteg osztályokon van esély rá.De már lecsengőben van.Nálunk most példaul egy betegnek sincs hasmenése.

2018. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én bent feküdtem 3 hetet, semmit nem kaptam el szerencsére!
2018. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!