Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az orvosok, hogy nem betegek...

Az orvosok, hogy nem betegek mikor minden nap nem kevés hurutos emberrel van dolguk és elég közel van hozzájuk?

Figyelt kérdés

Az a jó,ha nem betegek amúgy meg senki ne legyen beteg ,nem azért kérdezem ,csak úgy hallottam meg tudom az orvosok minden nap sok embert vizsgálnak,légúti betegeket,vírusosakat,na meg itt ez a sok influenzás ember most és mégsem betegek az orvosok,asszinsztensek,ápolók akik az orvosi rendelőben ezekkel a betegekkel kapcsolatba lépnek,szóval nem betegek,nem kapnak el semmit senkitől. Jó oké ők is emberek és néha lebetegednek mint más,de nem sűrűbben,hanem úgy mint egy átlag ember.


Én,ha orvos lennék,az első betegtől elkapnám a betegséget,ugyanis volt,hogy rámköhögtek a buszon,pár óra múlva fájt is a torkom beteg lettem.


Csodálkozom,hogy az orvosok hogy nem betegednek le,a sok betegtől,mi ennek az oka?


Persze lehet van aki elkap valamit a betegektől,lehet van kivétel ,de nem úgy néznek ki az orvosok.



2018. jan. 29. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel már régóta amúgy .

Kórházban aki ott dolgozik mindenféle oltást kapnak .

Viszont a hanyasos vírust Nemtudom hogy nem kapják el, hisz az ellen nincs oltás , nincs védettség hogyha egyszer már elkaptad akkor többet nem fogod , és mindennap szinte megfordul ilyen ember benn

2018. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ők is elkapják.

Használnak szájmaszkot, gumikesztyűt, kézfertőtlenítőt, ez azért elég védekezés nagyjából.

Itt is a doktornő ritkán húzza fel a maszkot, de minden beteg után kezet mos.

Elég sűrűn szokottvszabin lenni, gyanítom olyankor legtöbbször beteg.

2018. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Képzeld, ma olyan pácienst vizsgáltam, aki kicsit köhécselt, és HOZOTT MAGÁVAL maszkot és felvette! (fiatal nő) Nagyon megköszöntük a figyelmességet. Történetesen mindkét asszisztensnőm kisterhes, ők is örültek neki.

Mostanában legtöbbször a mammográfián dolgozom, ott szerencsére a kifejezetten influenzás, lázas páciensek le szokták mondani a vizsgálatot, mi szépen megköszönjük és adunk időpontot 10 nap múlvára.

A sürgin viszon kizárólag szájmaszkban ultrahangozok, ott hasakat kell nézni és a "szívja be a levegőt, tartsa bent, lélegezhet" felszólításra sokan az arcomba fújnak tele szájjal. Kaptam már olyan vírust, hogy majdnem egy hétig munkaképtelen voltam.

Gyerekgyakorlaton pedig egyik felső légútiból a másikba estem.

Tehát a válasz: mi is elkapjuk. Aranyos vagy, hogy gondolsz ránk:)

2018. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ők is elkapják. Engem a gyerekorvos egyszer telibeköhögött.

De ilyen iskolák, óvodák sokkal rosszabbak. Anyukám óvónő és folyton beteg, majd mi is azok leszünk. Szóval képzelem mi van. a gyerekorsztályon.

2018. jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!