Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Romlott hús az ételhordóban -...

Romlott hús az ételhordóban - fertőtleníthető?

Figyelt kérdés
Történt egy kis "baleset" a napokban, a műanyag ételhordómban felejtettem kb. 1 - másfél hétre az ebédem maradékát, ami nevezetesen egy hiányosan lerágott csirkecomb. Tudom, hanyagság, gusztustalan és különben is dobjam ki aztán vegyek új ételhordót. De szeretném alaposan kifertőtleníteni és tovább használni, már ha erre van lehetőség; emiatt vagyok itt. Van rá mód, hogy nyomtalanul eltüntessem a baktériumok munkáját a műanyagról? Vagy kuka az egész?

2018. febr. 1. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kuka...


Mosogatószerrel elmosod 2-3 alkalommal, majd lobogó vízben 10-20 percig főzöd.

Ecet is segíthet.

2018. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Főzd ki az kifertőtleníti
2018. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hypós víz lenne a legjobb (szerintem), de ha műanyag lábas és esetleg foltot is hagyott az szerintem már gusztustalan. Kutyatányérnak jó lehet még.

Ha fém edény akkor ki lehet főzni, az alapos bővizes elmosás is megteheti

2018. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!