Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A c vitamin por vagy a tablett...

A c vitamin por vagy a tabletta a jobb?

Figyelt kérdés
Jelenleg béres 500mg-osat szedek, de gondolkoztam hogy áttérek a poros változatára, mert nem bírom a tablettákat lenyelni. Szerencsére ezt szét tudom vágni, de még ez is nehezen megy. Ezért próbálnám ki a por alapút, de nem tudom melyik hatásosabb. Esetleg ismertek olyan c vitamint ami kis tabletta?

2018. febr. 2. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Citrom a piacról.
2018. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pocahontas12 válasza:
100%

valóban az igazi citrom a legjobb


sztem pezsi tabletta jó még

2018. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem mondok vele újat, hogy a C-vitamin térfogata is arányos a tömegével, így az 50 mg-os egy viszonylag pici tabletta lehet, de az 500 mg-os egy nagyobb tabletta. Esetleg abban van mozgástér, hogy milyen alakja, bevonata van a tablettának, hogy jobban csússzon. 500 mg-os szopogatótablettája ("rágótabletta") pl. sok gyártónak van: Teva, Eurovit, Jutavit, BioCo... ez egy jó alternatíva, mert nem kell lenyelni.

Viszont tény és való, hogy anyagilag a por alakú éri meg legjobban. A dm-ben emlékeim szerint 550 Ft a 100 g-os tégely C-vitamin por, ami 200 db 500 mg-os tablettának felel meg. Mindeközben a fent említett szopogató tabletták többségéből 60 db ~900 Ft, vagyis porként kb. az ötödébe kerül.

Viszont jóval macerásabb adagolgatni (a drogériásban az adagolókanál csak 120 mg-os), ráadásul elég savanyú - a szopogatótablettát azért édesítik valamivel, hogy kellemes legyen elszopogatni.

Minden C-vitamin ugyanolyan hatásos, ugyanis a C-vitamin egy molekula és akár növényben van, akár kémcsőben, ugyanarról a dologról van szó. (= L-aszkorbinsav, C6H8O6)

Egyébként bármilyen meglepő - hiszen a C-vitamin por annnnyira savanyú - de több egyáltalán nem savanyú dolog a citromnál jóval több C-vitamint tartalmaz. A zöld paprika konkrétan 3x annyit, de még a kelkáposzta is majdnem. A citrom C-vitamin tartalma kb. 50 mg/100 g. Tehát 50 mg C-vitaminhoz legalább 1 citromot meg kell enni, a Béres 500 mg-os tablettád helyett meg 10 db-ot. Narancsból életszerűbb lenne, hiszen az is közel annyi C-t tartalmaz mint a citrom, de az élvezeti értéke jóval nagyobb.

Télen mondjuk csak üvegházi paprikához lehet jutni és az is jóval drágább, de a citrussal való pótlás számára sem jó hír, hogy több tanulmány szerint az éretlenül szüretelt citrusokban egyrészt nincs annyi vitamin, mint azokban, amik a fán beérhetnek, másrészt a szállítás/tárolás során jelentősen megcsappan a C-vitamin tartalom. (pl. [link] )

2018. febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!