Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normál esetben hány napig...

Normál esetben hány napig tart a láz és a köhögés az influenza esetében?

Figyelt kérdés

2018. febr. 3. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
3-5.
2018. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én már 1 hónapja köhögök...pedig 2 hétig zabáltam az antibiotikumot :( meg a fél patikát
2018. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bíztató ez a köhögés dolog... emiatt aludni se tudok napok óta...
2018. febr. 3. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem mindegy az antibiotikum és a beteg reakciója sem. Ha jól hat a gyógyszer, akkor tényleges javulás 3-5 nap alatt érezhető. A köhögés mondjuk tovább tarthat, de pl én köhögésre kaptam antibiotikumot és 3 nap után nem köhögtem.
2018. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
több mint tíz nap :(
2018. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen egyénre szabott. Nálam 1 hét úgy, hogy még az orvosokat is elkerülöm. Ugyanis az influenza ellen még nem találtak ki jobb módszert, mint az immunrendszerünk! Könnyen meg lehet különböztetni egy sima náthától, mivel a nátha leggyakrabban orrfolyással kezdődik és 3- 4 nap alatt ki is lehet belőle kecmeregni. Akkor lehet segíteni magunkon, akár antibiotikummal is. Ellenben az orvos azért ír fel antibiotikumot influenza gyanúja esetén is (pedig az ellen nem használ!), mert az nagyon sokszor együtt jár valamiféle baktériumos felülfertőzéssel is, aminek kivédésére pedig az antibiotikumok a legjobbak. Ha tutira biztosak vagyunk magunkban, hogy sehol nem fáztunk meg, de iszonyúan fáradtnak, levertnek érezzük a testünket, fájnak az izmaink, csontjaink, mintha hegyet másztunk volna, a fejünk meg szét akar esni, úgy fáj, akkor influenzássak vagyunk! Akkor viszont maradnak a népi gyógymódok: sok folyadék, gyümölcs, gyümölcslevek, pihenés, meleg, fűtött lakás és láz esetén max. lázcsillapító. Más medicina totál felesleges! Nálam úgy 2- 3 napig szokott tartani egy lázas állapot, a köhögés is kb. ugyaneddig, úgyhogy durván egy hét. Nem vagyok orvos, ez nyilván érződik is a megfogalmazásomon, de 30 éve nem is voltam orvosnál betegséggel. Pusztán a tapasztalataimat írtam le, mivel 63 éves vagyok és szinte évente egyszer mindig "megkörnyékez" az influenza. Pár napja tettem túl magam az idei influenzámon, úgyhogy naprakész vagyok! Ja és még egy: soha nem oltattam be magam vakcinával! Zárásképpen: azért azt mindenki maga döntse el, hogy mennyire szívós a szervezete, s ha bizonytalan és úgy érzi, inkább menjen el az orvoshoz!!!.......
2018. febr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt influenzám 16 évesen:


Péntek este: Izomfájdalom, 38 fokos láz és folyamatos hányás


Éjszakára kaptam kalmopirint


Szombaton, még reggel hánytam (később már nem) és kora délutánig még magas lázam volt, de aztán elkezdett csökkeni és estére már csak hőemelkedésem volt, ami kitartott vasárnap délelőttig.


Az orrom vasárnap délután kezdett folyni egészen kedd reggelig.


Tehàt összesen kb. : 3,5 nap


24 F

2019. nov. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!