Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől ég a hónaljam?

Mitől ég a hónaljam?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok.


1-2 hónapja kezdődött. A nap folyamán többször is előjön, de akkor képes nagyon fájni, égni. Kisugárzik a tricepszembe is, de nem mindig, és kizárólag a bal. A jobb soha. Néha egy-kézszer hirtelen, de nagyon rossz érzés. Egyszerűen nem tudom, hogy hol fáj, mi fáj, miért fáj. Látszólag semmi, tehát se duzzadt, se piros, se semmi. 2 hónapja letettem az izzadágátlót, akkor még nem voltak tünetek, csak egészségtelennek véltem. Azóta izzadok, főlet stresszhelyzetben, képes cseppekben a derekamig folyni, de ez csak ritka, és nagyon kellemetlen szaggal is szokott társulni. Az égés nem mindig ezzel együtt jelentkezik, mert most itt fekszem lezuhanyozva, félmeztelenül, és néha bele-bele "ég". De köze kell hogy legyen az izzadáshoz, és a testszaghoz, mert péntek utolsó órán is ott ültem zárt pulóverben, és annyira égett, hogy a padot kapartam. De csak a bal, a jobb még mindig soha. Mi lehet ennek az oka, mert már nagyon elegem van belőle. Zuhanyzás után nem jelentkezik, amikor hazajöttem, ugrottam is be, és jobb lett.



2018. febr. 11. 23:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha hideget nyomok hozzá, vagy köré, még rendesen fáj, hogy hűti, de utána jobb lesz.
2018. febr. 11. 23:16
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A bőrgyógyászatot javaslom. Beutaló nélkül lehet menni. Mivel senki nem ismeri a mindennapjaid senki nem fogja tudni megmondani mitől lehet. Allergiának tűnik. Gondold végig mi az ami csak azt a hónalkadat éri.
2018. febr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, iktass ki minden dezodort, izzadsággátló csodaszert és keress helíette természetes megoldást.
2018. febr. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szag a gyulladásától van a bőrnek valószínű. Valami éri azt a hónaljadat ami a másikat nem. Epilálni borotválni nem szoktad? Nincs otthon valami gyulladáscsökkentő lenőcsötök?
2018. febr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Legutóbb használtam egy kapott stiftet, amit abbahagytam 3 napja, és azóta nem ég, úgyhogy lehetett attól, ezt kifelejtettem. De a jobb nem égett.


Viszont előtte 2 évig használtam Nivea Silver Protect golyósat, és azzal soha nem volt gondom, de azt is abbahagytam, még az égés előtt. Aztán úgy voltam vele, hogy használjam el a stiftet, de csak ritkán, mert utálom, olyan, mint a kenőcs. Fúj. És elkezdte a tüneteket, de tegnapelőttig nem esett le, mitől van. Azt hittem az golyós hirtelen beszüntetése okozza az izzadságot, és a szagot. És ez igaz is. Égni nem ég, de ha megizzadok, nem egészségesen szagos, hanem valami "gond" lehet ott. Mit javasoltok?

2018. febr. 14. 19:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Gyulladás lenne akkor?
2018. febr. 14. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Irány a bőrgyógyász!
2018. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!