Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyenkor kell tetanusz oltás?

Alexa890610 kérdése:

Ilyenkor kell tetanusz oltás?

Figyelt kérdés

Ma a szomszéd kiskutyája beszökött a kertbe, az én kutyusaimhoz.

Amikor felemeltem kapálózni kezdett és a körmével picit felkarcolta a csukló át. Enyhén vérzett, de megtisztítottam és öntöttem rá betadine oldatot, aztán bekötöztem.

A kutya oltatlan és kb 2-3 hónapos lehet.

Levettem a kötést és már nincs is szétnyílva a seb.

Kissé ég a helye.

Utóljára úgy 7 éve kaptam tetanusz oltást.



2018. márc. 23. 13:21
 1/8 A kérdező kommentje:
*csuklómat
2018. márc. 23. 13:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Túlzás.
2018. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kell, fiamnak adtak, pedig csak megkarcolta a bőrét a fogával egy kutya.
2018. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Földdel szennyezett sérülésnél jobb, ha kapsz oltást. A kiskutya körmén lehetett föld. Azt, hogy milyen mély a seb, az orvos tudná megítélni, azt jól tetted, hogy öntöttél rá betadine-t. Orvos megmondja a seb alapján, ad-e oltást, valószínűleg igen.
2018. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy a kisfiam lázas, el sem tudok mozdulni ilyenkor mellőle.

A seb 2 nagyon pici karcolásból áll.

Nem folyt a vér, csak a karcolt csíkban volt picit véres.

Tudom hogy lehetett föld a kutyus körmén, ezért kérdeztem hogy ilyenkor is kell-e oltás.

Egyébként annyira jelentéktelen karcolások, hogy attól félek még g az orvos is haza zavarna, ha meglátná.

Ettől függetlenül viszont aggódom picit.


Tennék fel képet, de nemtudom hogyan kell.

:(

2018. márc. 23. 16:43
 6/8 anonim ***** válasza:
A kutya oltatlan, plusz földes lehet a körme, tehát jobb lenne megmutatni orvosnak, hiszen egy kis karcoláson át is mehetett bele baci.
2018. márc. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tegnap délelőtt 11 körül történt a dolog.

Ha hétfőn délelőtt megmutatom orvosnak, az még belefér?

2018. márc. 24. 07:54
 8/8 A kérdező kommentje:

Wikipédián ezt találtam.

A CDC (Center for Disease Control and Prevention, Amerikai Egyesült Államok) az emlékeztető oltások tíz évenkénti adását javasolja.

2018. márc. 24. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!