Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti melyik márkájú élőflórás...

Ti melyik márkájú élőflórás natúr jokurtot vettétek bél vagy hüvelyflóra helyreállító kúrához? Vagy mire kell figyelni, amikor elolvasom mi van a hátulján?

Figyelt kérdés

sima S-budge vagy Aktivia natúr jokúrt, vagy farmi ?

számít a zsírtartalom?

Mitől függ, hogy megfelelő mennyiségű jó bacit tartalmazz ?


Próbálta már valaki , hogy belereszelt foghagymát a jokurtba?



2018. ápr. 12. 20:31
 1/5 anonim válasza:
Azt hiszem én Lotti natúr joghurtot ettem antibiotikum kúra után, de a savanyúkáposzta is jól helyreállítja a bélflórát. Sok sikert!:)
2018. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Draki válasza:

Szia!

Ha van kedved magadnak elkészíteni a joghurtot, akkor próbáld ki a PRO-PRE joghurtot. Abban van 6 féle probiotikum és magas a csíraszáma és aktivitása a prebiotikumok miatt.

Magam részéről azért szeretem, mert sokkal jobban ízlik mint bármelyik bolti.

2018. ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,

Tudnátok segíteni, hogy pontosan hogy néz ki egy hüvelyflóra helyreállító kúra? sajnos gombám van/volt..még 3db pevaryl kúpom maradt hátra, és 2 szem gyógyszer..az orvos nem mondta, hogy kellene ilyen csinálnom, de már egyszer kiújult a gomba, így most szeretném kipróbálni.

Előre is köszönöm ha segítetek!

2018. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy csodás kérdés... tisztázzunk néhány dolgot:


PROBIOTIKUM: A hasznos baktériumokat - éljenek akár a vastagbélben, akár a hüvelyben - probiotikumoknak nevezzük.


BÉLFLÓRA-HELYREÁLLÍTÁS: Ebben az esetben MEGESSZÜK a probiotikumot (a hasznos bélbaktériumot), így az bekerül az emésztőrendszerbe és a gyomron és a vékonybélen át egy része megérkezik a vastagbélbe, ahova való.


HÜVELYFLÓRA-HELYREÁLLÍTÁS: Ebben az esetben FELHELYEZZÜK a hüvelybe a probiotikumot.


NE KEVERJÜK! A kettő nem cserélhető össze, a megevett probiotikum az emésztőrendszerben marad, a hüvelyflórát csak áttételesen, távolról támogathatja, de NEM ÁLLÍTJA VISSZA! Azt csak HELYBEN alkalmazott probiotikummal lehet!

Igaz, hogy szokták javasolni hüvelyflóra helyreállításnál, hogy szájon is át szedj probiotikumot, de ez nem helyettesíti a hüvely helyi kezelését! A hüvely helyi kezelése az első és ha erősíteni szeretnéd a hatást (vagy antibiotikum kezelésed volt), akkor egyél probiotikumot is!

(Antibiotikum kezelés után a nőknek hüvelyflóra- és bélflóra-helyreállítást is végezniük kell, tehát szedni is kell valamit és a hüvelybe is kell tenni valamit, hiszen a megevett antibiotikum mindenhol megtizedeli a jó baktériumokat is!)


JOKURT: Nincs ilyen szavunk. JOGHURT! A bélflóra általános támogatásához jó az élőflórás joghurt, esetleg a természetes úton savanyított káposzta is segíthet kicsit. (Tehát nem helyreállításhoz, hanem az egészséges flóra megtartásához!) Azonban célzott bélflóra-helyreállításhoz (megcsappant bélflóra esetén) napi 2-3 joghurt elfogyasztása szükséges!


ÉLŐFLÓRA: Az élőflórás joghurtra rá van írva, hogy ÉLŐFLÓRÁS - innen lehet megismerni. Illetve kiderülhet még az összetételből, mert van benne tej és "joghurt kultúra" vagy konkrétan a baktériumtörzsek vannak felsorolva latin névvel. A Bakony Joghurt Plusz, a Cserpes vagy a Lipóti natúr joghurt jobb fajta élőflórás joghurtok.


MESTERSÉGES BÉLFLÓRA-HELYREÁLLÍTÁS: Ha inkább bélflóra-helyreállító készítményt (probiotikumot) veszünk, akkor arra kell figyelni, hogy egyszeri bevétellel minimum 3-5 milliárd baktériumot lenyeljünk. Ez azért fontos, mert egy csomó el fog pusztulni az emésztés során, s hogy legyen elég túlélő, ennyit le kell nyelni.

A készítményen CFU-ban van feltüntetve a baktérium mennyiség. Pl. 2×10 és felső indexben 9 CFU azt jelenti, hogy kétmilliárd baktérium van egy adagban. Az olyan készítményeket, ahol a tíz felső indexében 9-nél kisebb szám szerepel, le se vegyük a polcról! (A "felső index" azt jelenti, hogy egy kicsinyített szám a 10 mellett jobbra fent.)

Rengetegféle probiotikum készítmény kapható most már, van folyékony, kapszulás, tablettás, por kiszerelésű, de a lényeg a létszám - mennyi probiotikum van benne. A Béres probio, Lactobifid, ProBI6 Nutrilab, Florabalance Plus elég sokat tartalmaz.


HÜVELYFLÓRA-HELYREÁLLÍTÓ: Az ilyen készítmények közül a legegyszerűbbek és leghigiénikusabbak a tabletták/kapszulák. Ezt csak felhelyezed és az szépen háborítatlanul végzi a dolgát - általában éjszaka. Olyat kell venni, amiben csak tejsav van; vagy tejsav és probiotikum; vagy tejsav és probiotikum és prebiotikum (a prebiotikum kaja a probiotikumnak). Minden egyéb összetevő rossz - legrosszabb, ha parfüm van benne vagy fertőtlenítő hatású dolgok - le se vedd a polcról. Jó készítmények pl. a Gynophilus vagy a Vagilact-Q, Beliema.


IDŐTARTAM: A bélflóra és a hüvelyflóra helyreállítást is minimum 2 hétig kell végezni, de optimálisan 3-4 hétig is célszerű.


FOKHAGYMA?!: Sírva fakadok, bár a jokurt se semmi... A fokhagyma egy baktériumellenes "szer", azaz baktériumölő vagy ha így jobban tetszik: ANTIBIOTIKUM. Most akkor életre kelteni vagy elpusztítani akarod a hasznos baktériumokat?!


#3 - HOGYAN NÉZ KI EGY KÚRA: Veszel mondjuk 2 doboz Gynophilust, 1 Candibene krémet, 1 Sába illatmentes intim lemosót (gyógyszertárban megkapod mindet, de a Gynophilus meg a Sába drogériákban és webshopokban is kapható és általában olcsóbb is).

Kezet mosol és a Gynophilus kapszulát reggel és este jól feltolod a hüvelybe 2 héten át. (Ha más készítményt vennél, a betegtájékoztatója szerint cselekedj.) Az elején használhatsz Candibene krémet (ez ugyanaz mint a sima Canesten, csak olcsóbb), a hüvely bejáratát kend be vele. Ez gombaölő és egyben gyulladáscsökkentő is. Fenék- és intimtájék-mosásra pedig csak az intim mosakodót használd. Érdemes jól szellőző és jó nedvszívóképességű (pamut) fehérneműt viselni. Normális esetben az intim szőrzet kellően távol tartaná a fehérneműt a hüvelytől, így tudna szellőzni a hüvelynél, de ha borotválva van, ezt valahogy máshogy kell megoldani. Néha szükség lehet tisztasági betétre, mert a hüvelytabletta maradványai kijönnek időnként, de ezt próbáld tényleg csak néha használni, mert akármilyen légáteresztő a betét, mégiscsak műanyag és bepárásítja a lábad közt és ez nagyon kedvező a kórokozóknak. (A mosható tisztasági betét egy fokkal jobb.) A Gynophilusnak az az előnye, hogy kapszulában van, nem pedig tabletta, mert a hüvelyflóra-tabletták után sok fehér trutyi jön ki.

Remélem, sikerült megvilágítani a dolgokat.

2018. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szépen köszönöm ezt a bő választ!

Eszerint fogok eljárni!

Remélem teljesen elfog múlni mostmár.. :(

Mégegyszer köszönöm, és további szép napot!

2018. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!