Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most volt bennem egy kullancs,...

Most volt bennem egy kullancs, lehet kérni a kórházban előre még a tünetek előtt valami vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Aggódom, mert nálam a recept a véőoltásra, de erre pont ma találtam magamban kullancsot


[link]


Pont olyan volt mint a képen balról a 2.


Eléggé aggódom, nem tudom mennyi ideje lehetett bennem, és nem tudom menni ideig kell bennem lennie, hogy fertőzzön agyvelőgyulladással. Magától kiesett, aztán összenyomtam.


Lehet kérni még az esetleges tünetek előtt valami vizsgálatot? Úgy tudom, hogy az influenza szerű tüneteknél még kezelhető az agyvelőgyulladás, utána már csak a tünetek.



2018. ápr. 27. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A kullancsot kellene bevizsgáltatni, lehet nem is volt fertőzött.
2018. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az a baj hogy anyám unszolására kinyírtam, de még ki tudom kukázni
2018. ápr. 27. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Mire megvizsgálják - ha egyáltalán megcsinálják - már kb. tünetek is lesznek. Sajna nagyon lassú az ilyen vizsgálat, úgy tudom.

Ha magától esett ki belőled, kérdező, akkor már jó ideje szívogathatott, tehát ha fertőzött volt, akkor volt alkalma azt átadni. Hívd föl a háziorvosodat vagy menj be hozzá, ő el fogja mondani, hogy mit lehet tenni vagy milyen tünetekre kell figyelni. Pár éve a férjemben volt kullancs, vele se csináltak mást, csak elmondták, hogy mire figyeljen és mikor jelentkezzen azonnal az orvosnál. Lehet, hogy azóta változott a protokoll, legokosabb a legilletékesebb helyen megkérdezni.

2018. ápr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kullancscsípés után nem érdemes téged vizsgálni, mert úgysem mutatható ki, hogy van- benned vírus (kullancsencephalitis vírus) vagy baktérium (Borrelia burgdorferi). Ha volt a kullancsban kórokozó, akkor sem biztos, hogy beteg leszel. Figyeld a csípés környékét, ha koncentrikusan növő bőrpírt látsz, menj orvoshoz (Lyme-kór). Ha encephalitised lesz, azt biztos észreveszed, azt nem kell külön figyelgetni. De annak viszonylag kevés az esélye.
2018. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz mindenkép
2018. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!