Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lábgomba, hogy mivel irtsam ki?

Lábgomba, hogy mivel irtsam ki?

Figyelt kérdés

tavaly kezdodott, furdo utan.. (nyáron, lementem dokihoz->aztmondta canesten, kentem vagy 1 honapig erdemenykepp labamrol eltunt, telen 1-2 volt 1 erzesem h lehet h még megvan, a szag kb 2 hetente ugyanaz volt, ill. kb ugyanilyen surun a viszketes is viszajott)


na de kb 2-3 hete kezdett viszajonni, mar majdnem ua vagyok mint tavaly mikor lementem dokihoz(csak gyerekorvos, 17 vagyok), de meg nincsen szag+hetente 2-3 szor viszket kemenyebben,


hova menjek? (borgyogyasz.. juliusra kicsit késő..)

azon gondolkoztam h terbisil jo lenne de nem tudom hogy hazidoki felirhatja-e, meg egyaltalan az h megkenne alapitani h milyen fajta, mert gondolom nem írt ki minden gyogyszer minden fajtat


csak tabletsaban gondolokoztam, h teljesen kiirtsa mivel talan meg kezdeti fazis (nemtudom h telen fejlodott-e tunetek nelkul) kiirtana kb 2 het alatt


köszi előre is


2018. máj. 16. 06:26
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A lábgombát nehéz kiirtani, mert a láb környezetének nem megfelelő volta esetén könnyen visszatér, hiszen a kórokozó gomba a bőr normál mikroflórájának tagja s túlzott elszaporodását a mikrokörnyezet befolyásolja. Nem ajánlott a műanyag zokni vagy harisnya, sem pedig a műanyag lábbeli, a lábat lehetőség szerint szárazon kell tartani. Már a 10-15% műszálat tartalmazó zokni is a gomba visszatérését okozhatja. Ajánlott hetente 1-2 alkalommal formalinos lábfürdőt venni és rendszeresen (naponta) kell gombaellenes lábhintőport használni. A lábbeli lehetőleg naponta cserélni kell, hogy a másik lábbeli tökéletesen kiszáradjon. Emellett a lábbelit ajánlatos 1-2 hetente egy formalinos vattával együtt 1 napra műanyag zacskó becsomagolni, hogy a formalin gőze a lábbeli belsejében levő gombát elpusztítsa.
2018. máj. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A cipőidet lecserélted miután elmúlt a gomba?
2018. máj. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen csereltem, mituan vege lett a kezelesnek+1 hetre rá, am addig a 4 hetig szandalba jartam, 2 het alatt eltunt+2 h biztosan elmenjen, de megse...
2018. máj. 16. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ecetes labfürdő kellene. a cipöt nem kell kidobni, sanytolnak van cipöspray-je.
2018. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
formalint meg nem is lehet gyógyszertarban kapni, nem véletlenül.többet árt mint hasznal.
2018. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!