Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Keresek olyan multivitamint,...

Keresek olyan multivitamint, ami tartalmazza a B-vitamin család összes tagját, A-vitamint, legalább 1000mg C-vitamint, legalább 400NE E-vitamint és legalább 1000 NE D-vitamint?

Figyelt kérdés
Keresek olyan multivitamint, ami tartalmazza a B-vitamin család összes tagját, A-vitamint, legalább 1000mg C-vitamint, legalább 400NE E-vitamint és legalább 1000 NE D-vitamint?Ha valaki tud ilyent kérem jelezze.

2018. jún. 7. 04:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Vitabolic?
2018. jún. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2018. jún. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Az általad meghatározott E-vitamin mennyiség eléggé szűk keresztmetszet, hiszen 250-400 mg már megadózis ebből a zsírban oldódó vitaminból. Ha mindez egy adagban van, az vagy egy óriási tabletta (a C és E térfogata miatt legfőképp) vagy valamilyen más kiszerelés, pl. szopogató valami vagy italpor.

Az olyan multik nem vehetők komolyan, amikben az ásványok nem felszívódó vegyületekben vannak jelen és a gyártó még rá is írja, hogy ez hány százaléka (lenne, ha felszívódna) az ajánlott napi mennyiségnek. Márpedig a két korábban ajánlott ilyen sajnos, dugig vannak szervetlen ásványi sókkal...

A bonyolult paramétereid ellenére lehet, hogy valaki pont ilyen mennyiségeket tol össze, de az ilyenfajta változatosság inkább az mlm termékeknél figyelhető meg, lehet hogy ilyen területen találnál valami hasonlót. Vagy ha kompromisszumkész vagy, akkor több készítményből összevarázsolhatod ezeket.

2018. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as, tudnál olyan multivitamint javasolni, ami viszont rendben van(mennyiségtől függetlenül)?
2018. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a Lenkei termékeket ajánlanám.
2018. jún. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:

#4: "OCSO 100% RDA - A-, B-, C-, D-, E-, K-vitamin" Ez csak vitaminokat tartalmaz, ahogy a neve is írja: 100% napi ajánlott mennyiségben, ami C és D esetében elég kevés, de legalább benne van az összes B, még folsav is (azt néha elegánsan kifelejtik még a B-komplexekből is). Szinte ugyanilyen összetételű a BioCo Multi Immun, de nincs benne K és kétszer annyiba kerül.

Ezen felül egy olyan MLM készítményről van tudomásom, ami probiotikumként került a látómezőmbe, de sok vitamin is van benne és ebben van a legmagasabb D-vitamin mennyiség, amit valaha multiban láttam (1000NE) + C-vitamin 200 mg, de nincs benne B-1-3-5. Megnéztem pár másik mlm multit is, s némelyiket nagyon nem értem, pl. a cinket citrát formában teszi bele, a magnéziumot oxid formában. Szóval az egyik egy jól felszívódó, a másik semennyire sem felszívódó vegyület. De ezek tényleg ígéretesebbek, csak sajnos az áruk... az nem annyira az. A Vaterán, Jófogáson forgalmaznak ilyeneket. Még az említett vitaminos probiotikum egész jó, mert egyben sok, de a napi adagja 130 Ft, ami még tisztán probiotikumként is jó ár.

Visszatérve a fenti készítményekhez, D-vitamint én fel szoktam íratni háziorvossal, de bármilyen szakorvos fel tudja írni és úgy fillérekbe kerül. C-vitaminból pedig a dm-ben kapható 100 mg-os C-vitamin por a legolcsóbb, amit eddig találtam (550 Ft), csak hát ez ugye vegytiszta aszkorbinsav, amit 120 mg-os adagolókanállal kell adagolni, úgyhogy talán a macera elkerülésére megérné inkább egy tablettás, pl. HERBioticum C-vitamin ( [link] )

E-vitaminból pedig Bioextra, van 100, 200, 400 mg-os kiszerelés is.

Ha ásványi anyagot is pótolni szeretnél, az teljesen más tészta, regényeket lehet írni róla, hogyan pótoljunk ásványi anyagot, ha tényleg pótolni szeretnénk, nem csak a vesénket edzeni a kiválasztással.

2018. jún. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fanta ***** válasza:
Lenkei vitamin!!! Vannak különböző erősségűek,de mindegyik tartalmazza!!!!
2019. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!