Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miert nincs etvagyam?

Miert nincs etvagyam?

Figyelt kérdés
Honapokkal ezelott valahogy teljesen elment az etvagyam es fogalmam sincs miert. Nagyon sokat ettem regen rendesen megszallotja voltam a kajanak de mostanaban valahogy ez elmult. Tele van itthon a hutonk minden fele eleseggel de egyszeruen ranezek es elmegy a kedvem. Most ott tartok hogy napi egy leves egy muzliszelet de ezeket is ugy kell lekuzdenem. Ha ehes vagyok se “ “akarok” enni. Nem vagyok anorexias (regen voltam az ugy 5-6 evvel ezelott tenyleg eheztettem magam de ez most mas). Tavaly ilyenkor 10 kiloval nehezebb voltam mint most. Nem tudok egyszeruen olyan etelt talalni ami a fogamra valo vagy ha eszek egy jo mekit utana 2 napig semmi nem megy le a torkomon szinte ( amugy se). Az a kerdesem hogy valakinek volt e mar ilyenbe resze?

2018. jún. 12. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet végülis. Most a melegben sokaknak nicns étvágyuk. Nos, én nem véletlenül voltam évtizedeken át elhízott, nekem mindig van. Pár hónapja nem annyira. Többet eszem azért, mint te, kell, de néha tényleg alig tudom lenyomni a torkomon. Lelki oka is lehet, nekem az is van, de fizikai is, az idő miatt.

Ha pedig hónapok telnek el, nem meglepő, hogy ha éhes vagy, akkor is valahogy idegen neked az evés s nem csábít (de amúgyis, az éhség nem jár ám mindig étvággyal. sokaknál érdekes módon egybe van a kettő, de nálam viszonylag ritkán találkoznak. enni a hiányukban is kell és általában tudok, de mostanában kezd gond lenni e téren).


Úgyhogy magyarázatot nem tudok rá adni, főleg, hogy sokféle lehet, de - van ilyen. A fő, hogy egyél rendesen, legalább a fehérje legyen meg, az nagyon nem jó, ha elkezdenek bomlani az izmaid. De koplalni se kéne. Én ilyenkor felvonultatom a könnyen ehető (inkább iható), kedves ételeimet (amikre nem feltétlenül vágyom, de bemennek valahogy) s ha nem is eszem eleget, azért mégsem szinte semmit. A napi legeslegminimálisabb fehérjebevitelemhez (ami kalóriadeficitben még kevés) kellene vagy 10 tojásnak megfelelő fehérje... A levesed müzliszelettel kb. semmi(kivéve egyes esetekben. én ma 2 tojást teszek a levesembe. ez sem ér sokat, de valamit igen).

2018. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen igen tudom hogy nem megfelelo sajnos :/ regen mindenre odafigyeltem sportoltam neztem mennyi kaloriat eszek meg a feherjet es kb minden nap tul ettem magam. Most igy az utobbi fel evben meg valahogy mar nem erdekeltek ezek es abszolut nem figyeltem/figyelek oda.
2018. jún. 12. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!