Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Felnőtt esetében 7 nap antibio...

Felnőtt esetében 7 nap antibiotikum (Aktil duo: amoxicilin 875 mg / kalkulánsav 125 mg) elegendő skarlát esetén?

Figyelt kérdés

Hétfőn belázasodtam nagyon (39.5) és iszonyat torokfájásom is lett. Háziorvoshoz (helyettes) másnap délután jutottam el, rápillantott a torkomra, és felírta a fent leírt antibiotikumot. Aznap este fele kezdődött, és de másnapra lett igazán látványos hogy pözttyök jelentek meg rajtam. Elsőként a kézfejemen, és a lábujjaimon, majd a tenyeremen is. Viszketnek is eléggé. A körülöttem lévők skalátra gyanakodtak a pöttyökből, a nyelvem színéből, és a torkomból. Visszamentem a dokihoz, aki a pöttyöket meg se nézte, csak ránézett újra a torkomra, és felírt ampullás kalciumot illetve Lordestint. Azt mondta ez valami fertőzés.

Azonban a fülembe ültették a bogarat a skarláttal kapcsolatban, főleg hogy ismerek olyat akinek az enyémhez hasonló lefolyású betegségét annak diganoztizáltak. Próbáltam utánajárni a neten (rossz szokás, a net-orvoslás) és mindenhol legalább 10 napos antibiotikum kúrát írnak elő skarlátra. Mi lesz ha én is skarlátos vagyok, de csak 7 napos kúrám van? Visszatér a betegség? Vagy felnőtteknek a 7 nap is elég? 21/L



2018. jún. 21. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Az internet szerint 10 napig kell szedni. Szerintem menjél el szombaton az ügyeletre, mintha még nem jártál volna orvosnál, ás jó esetben felírnak antibiotikumot.
2018. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ampullas kalciumot (gondolom Calcimusc) elfelejtheted, pénzkidobás, semmire nem jo.


A Lordestin pedig allergia ellenes készítmény. Helyette recept nelkul van mas jobb hatoanyagu, harmadik generációs antiallergikum: levocetirizin (Novocetrin a legolcsóbb, Xyzal az eredeti, recept nelkul kapható).


Az orvosod gyakorlatilag nem ert semmihez csak random felírt valamit, nem ez a legmegfelelőbb antibiotikum, ha egyaltalan hat a korokozora.

2018. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!