Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hajléktalan hány fertőzést...

Viniczai Kornél kérdése:

Hajléktalan hány fertőzést kaphat el ha nem fürdik és nem mossa a ruháit?

Figyelt kérdés

Kérdésem, hogy egy hajléktalan ha nem fürdik rendszeresen, nem mossa a fogát és nem mossa a ruháit hány féle fertőző betegséget kaphat el? Hány élősködőt terjeszthet egy mosdatlan hajléktalan?

A hajléktalannak mennyi időközönként kellene fürdenie és mosnia a ruháit, hogy megelőzze a fertőző betegségeket?

Kérem, hogy csak szakértők, orvosok, infektológusok válaszoljanak.



2018. júl. 13. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
rühatka, bolha, sajna mind2höz volt szerencsém pedig nem vok csövi
2018. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a Gyakorikérdések.hu oldal, itt csak ritkán vannak valódi szakértők és orvosok.


De laikusként mégis írok: rengeteg fertőző betegséget elkaphat egy hajléktalan, de mivel elég jól meg tud erősödni az immunrendszere, így nem betegszik meg állandóan, csak időközönként. Viszont a vírusokat és baktériumokat továbbadhatja, így megfertőzve másokat. - Ugyanúgy működik tehát a dolog, mint a "nem hajléktalanok" esetében - ezért szoktak elkapni az emberek mindenféle betegségeket a munkahelyükön, a tömegközlekedési eszközökön stb.


Az élősködők persze ritkábbak a normál emberi közösségekben, ahol rendszeresen tisztálkodnak. De annyira senki nem hü.lye szerintem, hogy leüljön egy padra vagy egy autóbuszülésre egy hajléktalan mellé közvetlenül. A tetű, rüh stb. meg főleg közvetlen érintkezéssel terjed, pl. ruháról ruhára. (De pl. a tetű az uszoda vizében is sokáig képes életben maradni, és bizony ha talál újabb áldozatot, akkor belemászik a hajába...)


Szóval valamivel kockázatosabb hajléktalanok közelében lenni, vagy olyan helyen, ahol hosszabb ideig tartózkodtak. Én például nem szoktam leülni melléjük a padra, de még utánuk sem, ha láttam, hogy ott voltak valahol.

És amúgy is lehetőleg minél messzebb elkerülöm őket, egyrészt a bűz miatt, másrészt pedig mert valóban lehet olyan fertőzésük, ami azért nem hétköznapi.

Egyetlen példát tudok csak, de az nekem épp elég volt: pár éve egy mentőorvos ismerős mondta, hogy az egyik hajléktalan, aki a belvárosban szokott ücsörögni és vedelni, TBC-s. Önként nem volt hajlandó kezeltetni magát, kötelezni meg nem lehetett rá állítólag. (Azért állítólag, mert tudomásom szerint vannak esetek az Egészségügyi törvény alapján, amikor nem kell az adott személy hozzájárulása a kezeléshez; méghozzá amikor ön- vagy közveszélyes valaki. Márpedig szerintem ez közveszélyt okozó állapot, csak az illetékesek nem akartak vele foglalkozni. Vagy tévedek, és tényleg csak az öngyilkosjelöltek meg a pszichopata gyilkosok kezelhetők akaratuk ellenére.)

Az a bizonyos hajléktalan már rég eltűnt a környékből - szerintem meghalt egyébként, mert más súlyos problémája is volt, konkrétan ezért vitték be többször is a kórházba, ellátták a sürgősségin, aztán szépen kisétált, és folytatta, ahol abbahagyta előtte.

De nem lehet tudni, hogy hány és hány ember TBC-s még, vagy hogy bármilyen más súlyos fertőzést hordoz-e, szóval jobb elkerülni őket.


Sajnálatos egyébként, hogy emberek ilyen mélyre le tudnak süllyedni, és tudom, hogy a döntő többség saját maga tehet róla, hogy az utcára került, ill. hogy nem is akar visszakerülni a normális életbe.


Ja, még egy: a közterületekről még nincsenek kitiltva, és ugye nagy viták vannak arról, hogy jó-e vagy sem a kormány kitiltási terve. De nem erről szeretnék most vitát nyitni.

Tehát közterületen tartózkodni egyelőre még jogukban áll, amíg a törvényt el nem fogadják.

Viszont nem használhatják jogellenesen a közterületeket. Az ott történő alkoholizálás, verekedés, ordibálás, wc-zés külön-külön is mind szabálysértés, ergo büntethető, bírságolható.

A wc-zés ráadásul közegészségügyi veszélyeket is magában hordoz.

Tehát közterületen az illetékes hatóság jogosult eljárni (rendőrség és közterület-felügyelők).

Magánterületen pedig (pl. társasházak kapualjai, a társasházat körülvevő ún. úszótelek - aminek a nagysága az Alapító Okiratban le van írva) BÁRMELYIK tulajdonos jogosult felszólítani az ott alvó/fekvő/fetrengő/akármit csináló "kívülállót" (legyen az hajléktalan vagy bárki más), hogy azonnal hagyja el azt a területet. Amennyiben a NEM TULAJDONOSTÁRS csöves/drogos/akárki a felszólításnak nem tesz eleget, nyugodtan ki lehet hívni a rendőrséget, ők pedig kötelesek intézkedni, azaz a magánterületről eltávolítani az illetőt.

Ő persze megteheti, hogy arrébbmegy két-három méterrel, ami már nem társasházi közös tulajdon, hanem közterület, vagy átül az egyik játszótéri padról egy másik játszótérre, aztán ha oda is kimegy a hatóság, akkor egy harmadikra... De ha rendszeresen elzavarják őket mindenhonnan, akkor előbb-utóbb elszoknak a környékről.

2018. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!