Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Mennyi az esélye, hogy így elkapom a HIV fertőzést?

Jött a gázolvasó leolvasni a készüléket, a kutyát akartam elvenni a lábától, mire lábon karmoltam. Ahogy elment én is mentem kezetmosni. A kockaszappanba bele is mélyesztettem a körmeimet, kezet mostam. Illetve utána kézfertőtlenítőt is használtam. Ha a körmöm alá ment volna bármi akkor felszívódik a friss vér onnan? Néztem a körmöm nem volt véres. De persze lehet hogy volt rajta, már nem tudom.

Keress kérdéseket hasonló témákban: HIV, AIDS, fertőzés, vér, karmolás

2018. júl. 17. 18:12  Privát üzenet  

A válaszok
110%

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2018. júl. 17. 18:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kössz!

# 2/9Időpont 2018. júl. 17. 18:19 Privát üzenet
111.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2018. júl. 17. 18:21 Privát üzenet
A leolvasó gond nélkül feljelenthet 8 napon belül gyógyuló testi sértés miatt. Ha inkább leülöd, akkor mehetsz a dutyiba és ott elkaphatod. Szóval elég bonyolult az elkapás.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2018. júl. 17. 18:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De miért nem lehet normálisan válaszolni?!? Irtózom a vértől! Meg minden nyavajától.

# 5/9Időpont 2018. júl. 17. 18:33 Privát üzenet

A gázolvasó HIV fertőzött volt? Én feltételezem, hogy nem. Nem kaphattad el.

Létesítettek szexuális kapcsolatot? Nem. Nem kaphattad el.

Érintkezett a véretek, vagyis bejutott a vírus szervezetedbe? Nem, mivel te nem sebesültél meg, a te körmöd sértette fel az ő lábát.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2018. júl. 17. 18:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a korrekt választ! Csak arra gondoltam, ha befolik a vér a köröm alá ott azért a bőr véknyabb, és felszívódhat.

# 7/9Időpont 2018. júl. 17. 18:59 Privát üzenet
Szerintem már elkaptad.

# 8/9Időpont 2018. júl. 18. 20:39 Privát üzenet
A HIV vírust nem kaptad el, de azért menj el egy pszichiáterhez krónikus hipochondria miatt...

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2018. júl. 18. 20:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hajléktalan hány fertőzést kaphat el ha nem fürdik és nem mossa a ruháit?
Ha már egyszer elkapott valaki egy bakteriális fertőzést pl. Tororgyulladást okozó fertőzést, és szed rá gyógyszert, tehát kap rá kezelést, utána ismét elkaphatja mástól?
A párom valósínű elkapott egy vírust. Hányt, ment a hasa, fáj a gyomra. Együtt élünk, mennyi az esélye hogy én is elkapom? Pánikbeteg vagyok és a hányásra irányul a félelem.
Vizipipa bárban el lehet kapni fertőzést?
Ha 17 hetesen elkapom a Streptocuccos fertőzést, akkor lesz baja emiatt a babámnak?
Hogyha egy tóba fürödtünk, de én elkaptam fertőzést akkor ha legközelebb is ott fürdök akkor nagy az esélye hogy újra elkapom?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!