Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek, ha már 6. alkalomm...

Mit tegyek, ha már 6. alkalommal tér vissza egy szemölcs?

Figyelt kérdés

Az ajkam felett, jobb oldalon ÚJRA kijött egy szemölcs. Mit tehetnék, hogy végleg megszabaduljak tőle? Eddig 5x voltam bőrgyógyásznál (államilag és magánrendelésen is), mindig leszedték valamilyen módon, pl fagyasztás, égetés. Aztán 6-10 hónpig rendben vagyok, majd újra megjelenik. Elegem van, nagyon zavar, hogy ott van. Nyilván sokan nem veszik észre, de ez ENGEM zavar. A doki is csak annyit mondott tavaly, hogy nagyon érdekes, hogy mindig ugyanott lesz a szemölcs. Ismétlem: sehol máshol nincsen szemölcsöm, soha nem is volt máshol se, csak az ajkam felett jobb oldalt.


Mit tehetnék???



2018. aug. 6. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld megnézni a gúglit.

[link]

2018. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, immunerősítő?

én mondjuk ezzel a wartnerstifttel szoktam leszedni, nem jöttek még vissza .

2018. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A doki nem ajánlja az ilyeneket, mert az arcomon van, és heget hagyhat hátra sajnos.

És nem a leszedésével van a gond, hanem hogy ne jöjjön vissza. :S


Szoktam szedni vitaminokat, igyekszem sok gyümölcsöt enni, de mindig kiújul...

2018. aug. 16. 19:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Van olcsóbb megoldás is.

A gyógyszertárban van egy kis üveges kevert lötty, nem tudom mi a neve, ott keverik ki, ha bemész elmondod mire kell, tudni fogják. 300-350 ft-ba kerül kb.

Én úgy csináltam, fültisztitót belemártottam, bekentem vele a szemölcsöt (csak a szemölgyöt értje, ép bőrfelületet ne), majd leragasztottam sebtapasszal, sebtapasz tapasz részére is csepegtettem.

Hagyd álni 1-2 napot, majd szedd le a tapaszt. Veszel sebfertőtlenítőt (hyperol), langyos vízben kell feloldani, abban áztatod 10 percig a kezed, szemöldökcsipesszel az elhalt bőrfelületet leszeded. Majd megtörlöd, és megint bekened, amikor már csak a seb marad vissza, lepottyant a szemölcs, lefertőtleníted megint, majd bekened betadin kenőccsel, rá sebtapasz, ne érje szennyeződés.

2018. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!