Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Dalacin szedese kozben felkepo...

Sheyenne kérdése:

Dalacin szedese kozben felkepo hasmenes?

Figyelt kérdés
Sziasztok, eros gyulladasos fertozesre az orvosom Dalacint irt fel napi 3x1-et kell szednem. A 3.napomon tartok a 10 napos kurabol,es a betegseg amire kaptam latvanyosan javul de tegnap estere hasmenes lepett fel. Az orvosom most ket hetre szabira ment,de azt mondta hogy ha hasmenes lepne fel hagyjam abba a szedest. Viszont ugy tudom hogy felbehagyni egy antibiotikumot nem igazan erdemes, szoval ugy dontottem legalabb az elso dobozt vegigszedem. Kicsit patthelyzet ez most mert ha felbehagyom, akkor felek a gyulladas nem gyogyul meg sot a bakteriumok talan rezisztensse valnak, ha viszont nem hagyom abba rosszabbodik a hasmenes es vastagbelfyulladassa fajul. Ma elkezdtem dietazni es ptobiotikumot szedni (ostobasag volt nem azonnal elkezdeni a probiotikumot de nem ismertem a gyogyszert elotte). Es holnap persze megprobalom utolerni a dokit is bar nyaralas kozben nem biztos hogy felveszi. Valakinek van hasonlo tapasztalata? Mi lenne erre a jo megoldas?
2018. aug. 12. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem jó az, amit az orvos mondott?

Dalacin amúgy is egy kalap f*s, sose hagynám, hogy ezt felírják...

2018. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy erted hogy miert nem jo amit az orvos mondott? Epp errol beszelek hogy nyilvan betartanam mert okkal mondta, viszont nincs mit szednem helyette jelenleg, nem egyeztunk meg mit csinalhak helyette ha ez a gyogyszer nem mukodik es a gyulladasom amire kaptam epphogy elkezdett javulni tole. Es ha most abbahagyom nyilvanvaloan nem fog meggyogyulni mivel meg kellene neki ido. Tehat vagy betartom amit a doki mondott es abbahagyom, de akkor ket hetet varhatok mire ujra fogadni tud a gyulladassal egyutt, vagy nem hagyom abba es megprobalom szedni legalabb amig lehet es vegre meggyogyuloj cserebe a gasmenes is marad? Ertem h valaszolni akartal de kerlek lasd meg a problemamat is. Ertem en h szar ez a gyogyszer de ez van ezt irtak fel, es ha tudom mivel jar mar ott megkerem h ne ezt irja fel.
2018. aug. 12. 15:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy erted hogy miert nem jo amit az orvos mondott? Epp errol beszelek hogy nyilvan betartanam mert okkal mondta, viszont nincs mit szednem helyette jelenleg, nem egyeztunk meg mit csinalhak helyette ha ez a gyogyszer nem mukodik es a gyulladasom amire kaptam epphogy elkezdett javulni tole. Es ha most abbahagyom nyilvanvaloan nem fog meggyogyulni mivel meg kellene neki ido. Tehat vagy betartom amit a doki mondott es abbahagyom, de akkor ket hetet varhatok mire ujra fogadni tud a gyulladassal egyutt, vagy nem hagyom abba es megprobalom szedni legalabb amig lehet es vegre meggyogyuloj cserebe a hasmenes is marad? Ertem h segiteni akartal de kerlek lasd meg a problemamat is. Ertem en h szar ez a gyogyszer de ez van ezt irtak fel, es ha tudom mivel jar mar ott megkerem h ne ezt irja fel.
2018. aug. 12. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg el fog múlni a hasmenés hamar a probiotikum miatt. Szóval szerintem szedd csak tovább az antibiotikumot.

Ha esetleg mégsem, akkor holnap menj el a házi orvosi rendelőbe. A dokinak kell, hogy legyen helyettese szabadság esetén, a rendelő bejáratánál vagy a hirdetőtáblán ki szokták írni, hogy melyik orvos és mikor helyettesíti.

2018. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Nekem 3 hétig vizes hasmenésem volt 3 szemtől, nem a levegőbe beszélek. Szedhettem be rá bármit. Na mindegy, biztos jó lepontozni, szerintem ha bevettem volna az összeset olyan vastagbélgyulladásom lett volna, hogy öröm lett volna nézni.

Én a helyedben abbahagynám és visszamennék másik dokihoz.

2018. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én tovább szedném a helyedben, és négy órás időeltolódással szedném a probiotikumot, és ennék élőflórás joghurtot.


Amúgy, nekem fogász írt fel Dalacint, de már az elején közölte, szedjek mellé probiotikumot, ugyanis hasmenést okoz(hat). Nem is volt semmi gondom.

2018. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le csak nem ertettem mibol gondolod hogy ellene megyek az orvosnak es szandekosan nem tartom be amit mondott vagy nem jo nekem az. Egyszeruen csak egy csapdahelyzetben erzem magam es erdeklodtem masnak mik a tapasztalatai errol a gyogyszerrol. Hidd el hogy egyetlen dolog all szandekomban: meggyogyulni szoval en sem a levegobe beszelek. Nem szukseges rogton tamadni. A masik kommentelonek koszonom. Egyenlore meg szedem, legalabb a kura fele meglegyen azaz a 10 napbol most vagyok az otodiken. Azt mondjak hogy az ilyen sntibiotikumokat legalabb ot mapig erdemes szedni. A hasmenes pedig hol ilyen hol olyan. Eggyenlore kordaban tarthato. Holnap pedig megprobalok utolerni egy kompetens szemelyt.
2018. aug. 13. 19:53
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Ugy tunik vannak jobb es rosszabb napok. A Lactiv plus elkezdese utan mintha kicsit javult volna (4 oras csusztatassal), most pedig megint rosszabb. Ma mar ketszer kellett mennem holott meg csak reggel 10 ora van. :/ Irtam az orvosomnak hogy egyenlore mas tunet nem jelentkezett es amire felirta az nagyon szepen javul, de lathatoan meg szuksegszeru volna hogy a teljes kurat megcsinaljam, ugyanis a gyulladasos panaszaim vegre elkezdtek enyhulni hosszu hetek utan. Utanaolvasgattam es nem veletlenul klindamicint irt fel a doki, de ahogy elnezem az esetek 90%ban hasmenest es az eloflira teljes kipusztulasat okozza, szoval nehez helyzet ez...csak cserebe jo hulye voltam h elbol tisztaznom kellett volna az elejen ezt. Mondanam h legkozelebb okosabb leszek de remelem nem lesz legkozelebb. :P
2018. aug. 14. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!