Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Helix fulbevaló begyulladása. _?

Fanni316 kérdése:

Helix fulbevaló begyulladása. _?

Figyelt kérdés
Kb másfél hónapja lövettem helix fülbevalót, ami nagy valószínűséggel begyulladt. Egy nagy csomó vagy a fülbevaló helyénél, nem fáj. Kenegetem dettol fertőtlenítővel, a claire's-es lövés utáni ápolóval, már sós vízzel is (a tengeren voltunk, és egészen megnyugodott pár nap alatt, ma kezdtem el a sós vizezést), de be van csomósodva, nem tudom, hogy mitől. Nem cseréltem benne ékszert (egyszer kipróbáltam egyik gyengébbik pillanatomban, hogy nezne ki egy bizsuval, de nem volt benne 1 percnél tovább, és ez már elég régen volt).

2018. aug. 16. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem ilyen a mellpiercingemnél volt, de rendeszeresen, olyan volt mintha nem tudna ürülni a seb. aztán 1 év után kivettem, lement a csomó, de azért ott más színű a bőr
2018. aug. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem multkor lilara gyulladt be

Lehet, hogy koszos kezzel fogtam meg vagy egy hajszal aladt be, de kb majdnem leesett a fulem a helyerol...


En kivettem es kinyomogattam.belole a gennyet, bekentem tetran kenoccsel, egy ora mulva meg vissza tettem a fulit. Nekem talpas van, az leszokta huzni uvymond, ha nagyon bedagad. Par napig meg kivettem es tisztogattam, azota semmi baja.


Viszont oktoberben lovettem, te caak negyed orara vedd ki, nehogy osszenojjon. Ha megis egy kis hartya none mar benne, sima fulbevaloval vagy tuvel azt meg atlehet szurni es utana a piercinget

2018. aug. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, a gennyet én is ki szoktam belőle nyomogatni, múltkor kivettem egész éjszakára, de nem nőtt rá semmi, szerencsre. Már van beutalóm fülészetre, de az orvosi fémmel úgy látom, hogy javult valamennyit, ha kiveszem mondjuk még magától gennyedzik, ezért elmegyek orvoshoz, hátha valami van, az elején patikában kaptam dettol sebfertőtlenítőt, de abban nincs alkohol, nem fertőtlenít megfelelően, nem ajánlom fülbevalóhoz. Nem olyan régen nekem is lila lett, ahogy kinyomkodtam, de most még csak pirosnak se piros.
2018. aug. 28. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!