Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Parazita fertőzés?

Parazita fertőzés?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve fáj a hasam(bal felhas főleg), puffadok, illetve az utobbi 2 hónapban hasmesés is előfordul és a térdizületeim is fájnak. Sok vizsgálaton voltam, de azok nem találtak semmi rendelleneset. Voltam magánrendelésen is, de ott is gyakorlatilag ugyanazokat a vizsgálatokat akarták megcsinálni, azt meg inkább kihagytam. Székletvizsgálat soha nem volt. Észrevettem, hogy a szüleimnek is mostanában gyakrabban van hasmenésük. Lehetséges, hogy valami parazita okozza, vagy ez valószínűtlen? Sajnos a google annyi találatot hozott ilyenre, hogy már teljesen megzavar...

Köszönöm a segítséget!

24/F


2018. aug. 31. 07:32
 1/1 veruskakukucska válasza:

Azt mondják, akik értenek hozzá, hogy a lakosság úgy 80%-a cérnagilisztás, ez viszont elvileg nem okoz különösebb tüneteket.


Mindenképp csináltass egy székletvizsgálatot parazitára, ha meg tudod fizetni, magánrendelésen gyorsabb, úgy 5000 körül van kb. az ára.


Van háziállatotok? Ha igen, azok kapják rendszeresen a megfelelő szereket féreg ellen? Nem elég az évenkénti szerintem, a háromhavi is necces, havonta toljad, az a biztos. Nekem macskáim vannak, ha kihagyok egy hónapot, már összeszedik egértől, innen-onnan.


Háziorvostól kérhetsz esetleg féreghajtót akár vizsgálat nélkül is, nekem adtak. Nem árt néha beszedni, úgy 3-6havonta.


Kullacs nem csípett meg esetleg? Azt is csak speckó szűrés mutatja ki, ha attól lett valami.


Kizártátok az ételérzékenységeket?


Próbáld megfigyelni, miket eszel, hátha van összefüggés.


Mindenképp járj utána a dolognak. :) Sok szerencsét!

2018. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!