Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti hogyan birkóztatok meg...

Ti hogyan birkóztatok meg azzal a tudattal, hogy HPV pozitívak vagytok?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és mellbe vágott a hír, hogy HPV-t találtak nálam, a 66-os típust, ami egyébként magas kockázatúnak számít. Ezután elmentem nőgyógyászhoz, aki elvégezte a citológia tesztet, és két hétre rá jött az eredmény, hogy negatív, azt mondta a doki, hogy minden a legnagyobb rendben van velem, nem kell ettől félni, a nők 90%-a egyébként HPV-fertőzött, csak rengetegen nem is tudnak róla.... És azt is mondta, hogy a sok fertőzött közül, csak a töredékénél alakul ki rák.


Tényleg így lenne? alapjáraton egy egészséges szervezetű lány vagyok, évente jó, ha 2x beteg vagyok, de az is max torok-fájás, influenza szerűség, de a 22 évem alatt SOHA nem volt semmilyen komolyabb betegségem (Isten adja, hogy SOHA ne is legyen!). Ettől még lehet gyerekem? Az orvos elmondása alapján igen...


csak még mindig nagyon nehéz feldolgozni, hogy ezt elkaptam. De lehet, én nagyítom fel túlságosan a dolgokat.



2018. szept. 16. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Az orvosodnak igaza van. A fiatal felnőtt lakosság kb. 80%-a átesik legalább egyszer HPV fertőzésen. Valakinek elmúlik pár hónap, hét alatt, valakiben meg ottmarad. Amíg nem okoz eltérést a rákszűrésben, addig nem gond. És ettől lehet gyereked.


De ha nem volt semmi panaszod és a rákszűrésed is jó, minek lettél leszűrve? Csak akkor szoktak, ha van vmi eltérés.

2018. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megerősítő választ, kezdek mostmár megnyugodni és elfogadni ezt. Mivel soha életemben nem voltam még rák szűrésen meg semmilyen egyéb szűrésen, úgy gondoltam, már elég idős vagyok ahhoz, hogy elmenjek végre megnézetni magam, főleg, hogy 3 kapcsolatom is volt már, és mostmár 2 éve együtt vagyok a barátommal. Elmentem, és a HPV lett pozitív, más rendben volt.

Ennyi az egész.

2018. szept. 16. 16:28
 3/10 anonim ***** válasza:
A barátod reméljük tájékoztattad. Nagy valószínűséggel már elkapta tőled.
2018. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"A barátod reméljük tájékoztattad. Nagy valószínűséggel már elkapta tőled."


vagy éppen ő kapta el a barátjától. Ez már nem fog kiderülni.

2018. szept. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A barátomat nem érdekli, szerencsére ez nála nem okoz semmilyen elváltozást, sokkal inkább a nőknek van félni valójuk ettől a vírustol, nem a férfiaknak. Egyébként simán lehet, hogy én kaptam el tőle.
2018. szept. 17. 00:34
 6/10 A kérdező kommentje:
Pláne, hogy jóval idősebb nálam és sokkal több barátnője volt, mint nekem barátom (leírásban is szerepel, hogy csak 3 kapcsolatom volt annak ellenére, hogy már nem vagyok túl fiatal 22 évesen).
2018. szept. 17. 00:36
 7/10 anonim válasza:
Ha a barátodat nem kezelik és nálad elmúlik ez a virus ő ugyanúgy visszafertőzjet téged. Ez egy ördögi kör.
2018. szept. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, hát ezt szomorúan hallom, főleg, hogy mondom, sajnos a barátomat nem Igazán érdekli, mert őt nem veszélyezteti olyan szinten mint egy nőt.... A férfiaknál is ugyanolyan immunerősítő pirulákkal lehet kezelni mint a nőknél? Nekem felirtak több csomag gyógyszert, és azt mondták, van esély rá, hogy elmúlik.
2018. szept. 28. 13:17
 9/10 anonim válasza:

Kedves kérdező, először is nyugodj meg, ez sajnos egy olyan betegség - ahogy az orvosod is monda -, hogy az emberek 80-90%-át érinti. Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni a szervezeted magától is legyőzheti a vírust.


Együtt érzek veled, nekem is most lett pozitív a tesztem, szerencsére nem szemölcsös vagy a rákkeltő verzió, de ráment a friss párkapcsolatom. Eddig fogalmam sem volt róla, csak szerettem volna "tiszta" lappal kezdeni a barátnőmmel.


Igen a férfiaknak is az immunerősítő vitaminkúrát javasolják. Az orvosom a homoktövisvelőt ajánlotta, de lehet még C (aszkorbinsav),D3, B komplex vitamin, magnézium, grapefruit, ginseng, gyömbér -ezek sokat segítenek, fontos az alvás és, hogy ne erőltesd meg magadat.



Nem szabad túl gondolni, rendszeres szűréssel bármikor megelőzhető a legrosszabb, csak pihenj sokat és a szervezeted legyőzi!


Nem vagy egyedül!


De amin semmilyen vitamin nem segít az a s€ggfej barátod hozzáállása, hogy lesz@rja, mert őt nem érinti...


Van védőoltás is, ami segíthet, de nem kell rögtön rohanni érte, előbb csináljatok mind a ketten egy új tesztet 3-4 hónap múlva.

2018. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm szépen a biztatásodat, mostanra már világos nekem is, hogy nem fogja különösebben befolyásolni ez az egész az életemet, kivéve ha Isten ne adja rákos leszek! De természetesen nem így állok hozzá, egészséges, fiatal nő vagyok, nem leszek az, és nem is szeretném bebeszelni se magamnak hogy az leszek! :) szóval megnyugodtam, ugyanúgy tudok családot is alapítani, stb... Azzal pedig egyetértek, hogy a barátom egy s***fej ilyen téren, dehát mit csináljak? Fogjam kézen és ráncigáljam el orvoshoz a nálam 10 évvel idősebb barátomat? Nevetséges és siralmas is lenne egyszerre... Én már pont le***rom, csináljon amit akar, eléggé önző dolognak tartom, hogy Őt nem érdekli egyébként. Majd mást is szépen megfertoz nemcsak engem, ha esetleg szakitunk...
2018. okt. 1. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!