Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Minden év november tájékán le...

Minden év november tájékán le szoktam betegedni (influenza, megfázás), hogy lehet elérni, hogy ez ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Szia. Pl:szeptemberbe vagy akár már augusztusba kezded szépen félkészíteni a szervezeted a szarabb időkre. C vitamin pótlás,rengeteg gyümölcs és zöldség fogyasztása. Naponta legyen meg a minimum 2 liter folyadék. Akár tarthatsz tisztító kúrát is. Ezzel is eltávolítva a méreganyagokat a testedből.
2018. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Vitaminokat ugyan hiába szed, azok nem előznek meg semmit.
2018. szept. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az influenzás időszak előtt 1 hónappal elkezdek naponta méhpempős mézet enni, nálam ez bevált. Ha ehetsz mézet, akkor ez egy nagyon jó immunerősítő.
2018. szept. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nekem egyszer, jó régen, az előzte meg a minden téli rendszeres megfázást, hogy még ősszel, a meleg időben elkezdve csak hideg vízben lezuhanyoztam (semmi melegvíz!, és a jó időben könnyebb volt hozzászokni), és ezt egész télen, egész évben így folytattam (katonaság). Hozzá lehetett szokni, igaz, nem volt nagyon vonzó a dolog. Azon a télen egyszer sem voltam taknyos, pedig sokat fáztam.
2018. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tápkieg terén a D-vitamin pótlása fényhiányos időben, illetve a cink és a szelén pótlása, ami segíthet megelőzni az ilyen vírusbetegségeket. Arra kell figyelni ez utóbbiaknál, hogy gyógyszertárban csak alacsony dózisban kapni, és tápkiegészítős vagy természetgyógyász boltokban lehet normál 30mg-os adagokat kapni pl cinkből. Én személy szerint VitaKing-et szedek, mert az vált be, de kb. mindegyik amcsi márka lesz, amit találsz szerintem.


Fentebb írták, hogy hozzá lehet szokni. Ha nem is feltétlen hideg zuhannyal, de ha legalább heti rendszerességgel sportolsz a szabadban, akkor szokod, hogy hidegebb van, mint előtte volt. Én pl azokban az években sosem kaptam el ilyesmit, amikor heti 2-3x kint futkároztam néhány órát.

2018. szept. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én például ilyenkor Multi Pro vitamincsomagot és D3 Forte-t(D-vitamin) szedek. Persze gyümölcsöt és zöldségeket is a rostok miatt, mivel abból a vitaminhiány nem fogod pótolni. Ahogy ez előttem lévő is írta, ilyenkor nagyon jót tesz ha az ember elmegy kocogni. Hozzászoksz szépen a hűvőshöz és friss is leszel. De akár egy hosszú séta is, persze jól felöltözve.
2018. szept. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!