Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gombás fertőzés után hogy...

Gombás fertőzés után hogy kell fertőtleníteni a cipőket/zoknikat?

Figyelt kérdés

Elmúlófélben van a lábamon a gombás fertőzés szerencsére, de nem szeretnék visszafertőződni.

Hogy, milyen szerrel tudom a cipőket fertőtleníteni?

A zokniknak elég, ha magas hőfokon kimosom, vagy "őket" is kell valamivel kezelnem?

Ha van kimondottan erre valami szer, tudja valaki a nevét?

Köszönöm!


2010. jún. 23. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs semmi. Dobd be a mosógépbe a cipőt is aztán kész. 50fok is elég neki, nem fog visszafertőzni.
2010. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azért bőr cipőt/papucsot nem szívesen dobálok a mosógépbe.... de azért köszi.
2010. jún. 23. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszertárakban lehet kapni formalint. Vegyél egy keveset, és a formalinos rongyot vagy valamit tedd 24 órára a cipőbe. Lehet, hogy egy éjszaka is elég... ezt már a gyógyszerész tudja...
2010. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! kipróbálom.
2010. jún. 25. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A fiam májusba szedte össze a lábgombát az uszodába..dokinő írt fel rá kenőcsöt ami nem igazán használt..a körömvirág kenőcs viszont szépen rendberakta..egy hónapig kentem neki véknyan minden este és reggel..most már csak hetente egyszer kenem , sajnos ez soha nem fog elmúlni, aki egyszer elkapta annak időnként vissza fog térni a doki nénink szerint..sajna..formalint ajánlottak a gyógyszertárba nekünk is..egy kis üveggel vegyél csak mert sokáig elég..ajánlom neked, hogy vegyél fel gumikesztyűt amikor a formalinba mártod a vattát mert szétmarja a kezedet..sajna először így jártam..napokig kentem mire rendbe jött..tehát fogj egy zacsit vagy szatyrot a cipőkbe tégy , egy-egy darab formalinnal átitatott vattadarabot..zárd le a zacskót..köss rá görcsöt és lökd ki a teraszra vagy szabadba mert büdös..hagyd úgy legalább 24 óráig..aztán vedd ki belőlük a vattát és legalább három négy napig hagyd szabad levegőn a cipőket addigra teljesen elpárolog a formalin illata és teljesen gomba mentes lesz.
2010. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A formalin jó ötlet fertőtlenítésre de teljesen felesleges.Amellett meg idegméreg!!!!

A zoknit elég ha bedobod a gépbe mint szoktad máskor is,a cípőt meg esetleg tedd ki a napra kicsit kiszáradni de az sem fontos.A lábgomba nem egy halálos betegség.

Ha formalin mellett döntesz akkor csomagold be a cípőd neylonzacsiba és köss rá csomót,majd másnap ha kiveszed akkor legalább 3 napig kell szellőztetni,és nem a lakásban mert megbolondulsz a szagtól.DE MONDOM TELJESEN FELESLEGES.Ne tedd.

2010. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Most nézem h az elöttem lévő is ezt írta :))))
2010. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a bőrgyógyászom a Sagrotan spray-t ajánlotta a cipők fertőtlenítésére, de igazából semmi tapasztalatom nincs vele. Valaki próbálta már cipőre körömgomba esetén? Vagy csak a formalin a tuti? Vagy dobjam ki a cipőimet?


Körömlakként meg Ciclopoli-t írt fel. Ezt napi egyszer kell, de én napi 2szer használom. (Nem kell hozzá reszelni elvileg) Legutóbb, ahogy új lakkot vettem a patikában, mondta nekem a gyógyszerész, hogy fontos, hogy minden ami érintkezik a lábammal(zokni, ágynemű, törölköző), azt 60an fokom mossam ki. Ha nem lehet akkor vegyek fertőtlenítő mosószert alacsonyabb hőfokhoz.


Szerintetek fekete zoknikat, illetve színes ágyneműt/törölközőt ki szabad mosni 60 fokon, vagy hány fokon mossam? Hogy biztosra menjek vegyek ilyen fertőtlenítőt is?


(Amúgy az én esetemben, már egy elég régi körömgombáról van szó a kislábujjabon. Évek óta harcolok ellene következetesen. A gyűrűsről meggyógyult már elég régóta, de a kicsi nem enged.)

2011. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!