Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szklerózis multiplex. Mire...

Szklerózis multiplex. Mire készüljek fel?

Figyelt kérdés

Nem rég diagnosztizálták nálam. Utána olvastam sok helyen, de mégis azoknak a beszámolói érdekelnének, akik magukon tapasztalják a tüneteket.

Ti hogy élitek meg? Milyen fizikai tüneteitek vannak? Hány évesen diagnosztizálták nálatok? Lelkileg hogy dolgoztátok fel?

Köszönöm, ha válaszoltok.



2018. okt. 9. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rossz, hogy mindig lehet rosszabb.

Egyre több tünet, minden elromolhat a testben, ami el is romlik majd.

Járás romlik legkönnyebben, mert az fut a leghosszabb idegen ami bárhol megszakadhat.

Az autonóm tünetek, vizelet és székletinkontinencia is jön középtávon.

Végül az ember romolhat annyira is, hogy billentyűzetet se k képes használni.

Olyankor szövegfelolvasó és beszédértelmező programok segíthetnak, esetleg botkormányos rokkantkocsi.

29 évesen diagnosztizálták nálam, nem érdekelt.

Ma már nem tudok menni és ez rossz dolog.

2018. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Nagyon sajnálom, hogy így kell élned... ez a "forgatókönyv" törvényszerű? Én is erre számítsak?

2018. nov. 5. 07:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem akarok tolakodó lenni, de írhatok privátot? Megértem, ha nem, ha nem akarsz erről beszélni vagy ilyesmi.
2018. nov. 5. 07:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!Nálam 6 éve diagnosztizálták egy nagyon durva relapszus után.Nyaktól lefelé a lábujjaimig teljesen elzsibbadtam, az ujjaimat egyáltalán nem tudtam használni, a járás nehezemre esett.Az arcom zsibbadt azóta is és szenzoros maradvány tünetek hátramaradtak.Ha nagyon meleg van, felerősödnek a maradványtüneteim, de egyébként teljes életet élek.Azóta nincs új tünet, sem állapotromlás.


Soha nem fogom feldolgozni.A testépítésben és a futásban találok megnyugvást.Azt tapasztaltam, hogy a kemény edzés nem ront a tüneteimen.

2019. dec. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!