Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyibe kerülnek a HÍV...

Mennyibe kerülnek a HÍV gyógyszerek?

Figyelt kérdés
Ha ugye pozitív a teszted el kell menni a szent lászlóba, ahol kezelnek. Mennyibe kerülnek a gyógyszerek?

2018. okt. 14. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a TB fizeti, én úgy tudom.
2018. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, közben utánanéztem:


"Milyen ma a támogatottság állami szempontból egy HIV-beteg felé? Mit fizet az állam?


Az állam minden olyan költséget fedez a társadalombiztosítás terhére, ami a HIV/AIDS-betegek ellátásához szükséges. Beleértve az ambuláns gondozást, a kórházi ellátást és a gyógyszert is. A gyógyszer is ingyen van, csak a doboz díjat kell megfizetni, de a rászorulók ahhoz is kapnak támogatást. Műtétet, szülést, transzplantációt ugyanúgy igénybe vehet a HIV-fertőzött, mint bárki más, de gyakran sok nehézséggel jár az, hogy megfelelő orvost lehessen találni. Ambuláns rendelés és kórházi ellátás már nem csak a László Kórházban van, hanem a vidéki decentrumokban, Debrecenben, Miskolcon és Pécsett is."

2018. okt. 14. 15:33
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Basszus....hogy lehet egy ilyen kérdést ITT feltenni? Majd pont tudja az ember, mert hát ugye HIV gyógyszereket minden ember szedett már....hogy mennyibe kerül.

Nem igaz....de nagy az isten állatkertje.

2018. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!