Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HIV fertőzést első alkalomma...

A HIV fertőzést első alkalommal elkapja az ember?

Figyelt kérdés

Egy lánnyal voltam gumi nélkül. Azt mondja, hogy fél évente jár nőgyógyászhoz, és ha fertőzött lenne, akkor arról már tudna. Viszont az elmúlt fél évben már volt együtt azt hiszem 1 vagy 2 fiúval.


Azonban mióta megtörtént a dolog másra nem is tudok gondolni, mint arra, hogy biztosan fertőzött és én elkaptam. Tudom először kellett volna gondolkodni, de utólag már nem tudok mit tenni.


Ő szeretne még több alkalmat, viszont pont emiatt arra lennék kíváncsi, hogy létezik olyan szerencsés eset, hogy elsőre nem kaptam el, csak másodjára kapnám vagy többedjére. Tehát, hogy ha arra kerülne a sor, akkor van-e értelme még gumit használni, vagy már teljesen felesleges, mert elsőre elkaptam?


Csak akkor írjatok bíztató válaszokat, ha valóban van alapjuk. Ha pedig veszett a "dolog" akkor írjátok le őszintén, hogy ne reménykedjek. Azzal pedig teljesen tisztában vagyok, hogy felelőtlen dolog volt belemenni, szóval ezt már ne írjátok le még többször. Csak lényegretörő választ szeretnék.



2018. okt. 18. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
De ezen most mit parázol? HIV pozitív a lány? Nem? Akkor nem kaphattad el. Ha igen, akkor az első alkalommal is elkaphatod, de nem törvényszerű. Ha ennyire zavar menj el orvoshoz tesztet csináltatni. Egyébként miért nem használsz gumit? Az nem csak a HIV-től véd... Aztán gondolom ha a csaj felcsináltatja magát veled "véletlen" akkor te leszel majd az áldozat. Milyen hozzáállás ez, hogy már felesleges gumit húznod?
2018. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Őszintén szólva elég kicsi az esélye. Van, akinek elég egy alkalom, van, aki évekig sem fertőződik meg. Nő nehezebben fertőz meg férfit, mint fordítva.


Fél éve szűrték, ez alatt volt rajtad kívül egy-két fiúval, ez önmagában eléggé csökkenti az esélyt. Hogy megnyugodj, menj el szűrésre minimum három héttel az eset után. Egy nap alatt kiderül, van-e bármi okod az aggodalomra. (Úgynevezett ELISA-tesztet kérjél, és mondd el, mennyi idő telt el a közösülés óta.)


Ugyanebben a cipőben jártam kb. tíz éve, de én húztam gumit, ami kiszakadt. Semmi bajom nem lett. Nyugi, nagyon kicsi rá az esély, pláne Magyarországon, ahol még mindig nagyon ritka a heteroszexuális fertőzött.

2018. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első, fogamzásgátlót szed a lány 1 éve.

2018. okt. 18. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Viszont mondhatja is, hogy tablettát szed.. aztán majd meglepődsz, mikor 9 hónap múlva fizetheted a gyt-t.
2018. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

És ha tablettát szed, akkor mi van? Egyrészt nem csak a teherbeesés miatt kellene védekezni egy alkalmai kapcsolatban, másrészt azért abban talán nem kellene maximálisan megbízni, akivel egyszer összefeküdtél. Mióta is ismered? 1 hónapja?...

Az ilyenekből lesznek az olyan kérdések, hogy "azt mondta tablettát szed, most meg bejelentette, hogy terhes"...

Hogy lehet ennyi ésszel élnie egy felnőtt embernek?


Egyébként Magyarországon marha kevés a HIV fertőzött személy, elég kicsi az esélye, hogy éppen olyannal akadj össze, pláne ha nem drogos az illető. Plusz egy aktus alatt a fertőzés esélye 1%, vagy annyi sem, ráadásul a nők a férfiakat kisebb eséllyel fertőzik, mint fordítva.

Szóval annak az esélye, hogy HIV fertőzött lettél egyetlen aktusból úgy, hogy még az sem túl valószínű, hogy egyáltalán a lány fertőzött, az jóval 1% alatt van, kb. a nullához konvergál.


Mondjuk az, hogy fél évente jár nőgyógyászhoz, semmit nem jelent, ugyanis rutin vizsgálat során nem szűrnek HIV-re. Gondolom HIV tesztre meg nem ment el csak úgy...


Sokkal inkább aggódnék a HPV vagy a chlamydia miatt, ugyanis mindkettő marha gyakori, könnyen fertőz, ráadásul tünete sincs, tehát attól, hogy a lány ápoltnak tűnik és nem folyik belőle vmi gusztustalan trutymó, attól még simán lehet akár chlamydiás, akár HPV-s. És egyiket sem szűrik rutinszerűen.

2018. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha HIV fertőzött valaki nem derül ki számára egyértelműen -célzott vizsgálat nélkül, a kezdeti és a későbbi tünetegyüttes ismerése hiányában végképp.

Bárki-bárkit fertőzhet nemi váladékkal, akár orális szex, vagy egyszerű kézimunka kapcsán is. Az egészséges partner száján, nyálkahártyáján lévő apró hámsérülés nyitott kapu a fertőzésre, mivel a hámsérülés által a szervezetbe jut a fertőzött nemi váladék.

HPV valóban gyakori, de a HIV sem mellékes és nem elenyésző az itthoni statisztika szerint.

Ápoltság, rutin szűrések (melyek esetében Syphylis, AIDS, HPV és társai nem kerülnek kivizsgálásra) szintén mellékes dologok, mivel bárki lehet fertőzött ápoltságtól, nemtől, rangtól függetlenül.Ezért is kezelik mindenhol a vért, illetve a nemi váladékot fertőzött hulladéknak!

Az egyedüli járható út a monogamitás, illetve védekezés - melyről tudjuk nem mindig véd. Teljeskörű szűrések ajánlottak ebben és hasonló esetekben.

2018. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem feltétlen lehet elkapni.

Mást viszont hamarabb. Hepatitis pl. hamarabb fertőz, mint a HIV.

Csináltass tesztet, ha gyanúd van rá.

2018. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen van aki elsőre elkapja, van aki meg mondjuk 5.jere(ha fertőzött a partnere). Viszont a nemi betegségek közül a HIV-et a legnehezebb "megszerezni". A legtöbb esély análisan van rá, utána vaginálisan és végül orálisan. Orálisan kb 5000 ember közül 1 kaphatja így meg. Viszont ha nagyon félsz van egy tabletta PEP a neve(drága), de ha beveszed nagyon lecsokenti a fertőzöttség veszélyét. De itthon ez nem kapható, tehát lehet érdemes lenne másik országba beszerezni, ha még időben vagy.

Természetesen vanertelme a továbbiakban az óvszer használatának. Meg akkor is ha mind a ketten HIV + vagytok.

Szerintem menj el tesztet csináltatni(ne csak hivet) 4 hét után a kétes kapcsolatra.Olyan tesztet válassz ami nézi az antigéneket meg az antitesteket.

2018. okt. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!