Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti kértek idén influenza...

Ti kértek idén influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Pro és kontra véleményekre lennék kíváncsi.

2018. okt. 26. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem, kb. 10 évente egyszer kapom el, akkor sem egy nagy szám.

Az idős, beteg apám viszont megkapja, ha elkapná, ő sokkal rosszabbul is járhatna.

Anyám is idős, de ő még jó egészségi állapotban van, ő hol kéri, hol nem, épp milyen kedve van:)

2018. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem. Egyszer kaptam, amikor nagy hisztéria volt miatta. De se előtte, se utána sose. És mégsem szoktam influenzás lenni. Ha meg elkapom, szerintem meg tudok vele birkózni. Ha van valami megfázásos betegségem, ami nem akar múlni, akkor meg úgyis elmegyek orvoshoz.

Nincs semmi olyan bajom, ami miatt fokozott kockázatnak lennék kitéve, nem vagyok idős, se kismama, nem dolgozom egészségügyben, nincs krónikus betegségem, stb. De ha ezek közül lenne valami, akkor biztosan elgondolkoznék rajta.

2018. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Ez is biznisz csak, értelme nincs semmi.
2018. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez csak a gyógyszergyárak zsebtöméséről szól, semmi másról. A szüleim megkapják mert nekik ingyenes, anyámnak a betegsége miatt alapból erősen ajánlott, apám már nyugdíjas és neki is ingyen van. Én fizetni nem fogok érte, életemben csak egyszer voltam influenzás az is kb 12 éves koromban azóta eltelt jó 15 év. Az én immunrendszerem elég jó, nem tartom szükségesnek a plusz gyógyszereket, meg alapból gyógyszerellenes vagyok, csak akkor szedek gyógyszert ha tényleg kell.
2018. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Soha nem kérek, és az egész családom se. Szerintem ez túl van lihegve, az emberek gyógyítása ma egy biznisz, amit az bizonyít, hogy minden hemzseg a gyógyszerreklámoktól. Akkor is rád akarják tukmálni, ha nem kell, riogatnak, és gazdagodnak. Hány olyan reklámot látsz, hogy egyél zöldséget-gyümölcsöt, egyél egészségesen, hogy megelőzd a cukorbetegséget, a magas vérnyomást? És hány vitamin, és gyógyszerreklámot látsz? Azt akarják, hogy egyél egészségtelenül, és kapjál be mellé egy vitamint, egy vérnyomáscsökkentővel.
2018. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még soha nem kértem és szinte minden télen megúsztam az influenzát.
2018. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem, soha életemben nem fogok kérni. Mire való az immunrendszer? Soha nem kaptam el az influenzát.

Ismerek olyan embert, aki megbetegedett az oltás mellékhatásától. Gyakorlatilag emberiség ellen elkövetett bűncselekmény.

2018. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Erős immunrendszerű fiatalnak, aki bírja a magas lázat, nincs szüksége az oltásra. De pl. krónikus szívbetegnek, tüdőbetegnek, idős, rossz állapotú embereknek az életébe kerülhet, ha a magas láza lesz (ahogy az életébe is kerül kb. 40 embernek Magyarországon évente). Ezeket a veszélyeztetett csoportokat kár lebeszélni az oltásról!

Nem tudhatod, ki fog belehalni, vagy idős korban kinek fog jelentősen romlani az állapota egy influenzavírus fertőzéskoz. Ha nem oltatod magad, ne oltasd (itt többnyire úgyis fiatalok vannak, akik legfeljebb nem tudnak a láz miatt egy-egy vizsgára elmenni, vagy iskolába járni). De ne beszélj le olyanokat, akiknek az élete múlhat azon, hogy az influenzavírus fertőzéskor magas lázuk lesz! Az oltás után is megfertőződhet a vírussal, de nagyon nem mindegy, hogy 38 vagy 41 fokos láza lesz!

2018. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ma oltattam be magam. Egyrészt szívbeteg vagyok, másrészt a Pető Intézetben vagyok gyakorlaton, mint konduktor hallgató. Ezek a feltételek mellett a háziorvosom (aki egyébként biztosan jót akar, mivel családbarát) egyértelműen azt mondta, hogy kell az az oltás.
2018. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem. Sose kértem. Van működőképes, edzésben tartott immunrendszerem. (Amúgy egyoldalúan táplálkozom, nem eszem zöldséget szinte semmit, gyümölcsöktől irtózom, nem szedek semmi plusz bogyót, cseppet, miegymást. Nem, én se értem. Már halottnak kéne lennem a drága jó orvosok okosságai szerint.)


Az oltás pedig, nem tudom, ki mennyire van tisztában ezzel: nem más, mint a vírus gyengített verziója. Tehát gyakorlatilag megfertőzteted magad kis mértékben -> bemutatod a szervezetednek a vírust, ami megtanulja, hogy kell ezt a fajtát kinyiffantani. Lényegében ennyi a védőoltás. Egy jól működő immunrendszer erre akkor is képes, ha a vírus teljes erejével támad.

Egy egészséges felnőtt embernek tök fölösleges, szerintem.

2018. nov. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!