Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mekkora az esély a HIV fertőzé...

Esperanza18 kérdése:

Mekkora az esély a HIV fertőzésre?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt volt egy felelőtlen egyéjszakás kalandom, ahol nem használtunk óvszert. Azóta megtudtam, hogy a férfi (45 éves) szúrja magát szteroidokkal és börtönben is volt. Egy alkalom volt, tudom hogy hatalmas felelőtlenség volt, de már nem tudom visszacsinálni. Szerintetek mekkora az esély a fertőzöttségre? Semmilyen nemi betegséget nem észleltem, egy hangszálgyulladásom volt az eset után 1 héttel (olvastam, hogy infulenza-szerű tünetek léphetnek fel, de ilyen nem volt), de nem volt lázam vagy más betegségem.

25/L



2018. nov. 23. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csináltass egy tesztet és akkor megtudod, hogy van-e fertözésed, kizárni nem lehet.
2018. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp csináltatok tesztet, csak addig is szeretném tudni, hogy mik az esélyek statisztikailag... ha kb.0, akkor talán nem pánikolok annyira a pontos eredményig, mintha 100%-ig biztos ...
2018. nov. 23. 21:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne pánikolj! Nagyon minimális az esélye. Amennyiben idegesít, akkor csináltass egy tesztet!
2018. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Nőként ha hívfertőzött egyénnel köxösülsz kb 10 százalék a fertőzés esélye nőként. Ha anál is volt, akkor sokkal nagyobb. Magyarországon egyébként nagyon kevés a HIV pozitív beteg, Budapesten kívül hatalmas pech kell hozzá, hogy heteroként szex útján elkapd. Habár a franc tudja, elég aljanőcske lehetsz te is ha ilyen börtönviselt szteroidos állatok jönnek neked be.
2018. nov. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ minden aljanőcske nevében! Végülis bárkit minősíthetsz egy hiba miatt, valószínűleg csak ajanőcske lehet az, akinek volt egy egyéjszakás kalandja egy nem megfelelő férfival (mert hát egyértelmű, hogy úgy mutatkozott be az illető, hogy ‘hali, képzeld, pihentem kicsit a sitten, úgyhogy most mehet a buli keményen, ja és az izmaimat sem a szél hordta össze, hanem a szteroid’ :) gondolom Te még sosem hibáztál... taníts, Mester!
2018. nov. 24. 08:14
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Megnéztem Neked 0,1 és 1% között van a valószínűség. Szerintem csinálj egy teljes STD vizsgálatot, mert nem csak a HIV-et lehet nemi úton elkapni. Ami fontos, hogy konzultálj erről egy orvosról(bőr-és nemigyógyász), ő fogja tudni milyen vizsgálatot érdemes elvégezni. A hangszállgyulladás nem a HIV jele. A szteroidok szúrásába se biztos, hogy elkapta, csak akkor ha olyanét használta aki Hives. Az nem tudod megkérdezni tőle, hogy csak saját tűket használt-e? Ami sulyosbíthatja az esélyeket, ha volt másik férfival szexuális kapcsolata. Mert köztük van a legtöbb fertőzött Mo-n. Amúgy nem minden HIV fertőzöttnek lesz az elején influenza szerű megbetegedése. És ne felejtsd el, meg ha Hives is volt nem biztos, hogy te is elkaptad. Nagyon sok olyan történet van, hogy valaki hivessel szexel mégse kapja el. Szorítok és írd meg majd, hogy mi lett.
2018. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
És ha elkaptad, akkor mivan? Már nem tudsz változtatni rajta. Szeded majd a hiv ellenes gyógyszert életed végéig, aztán ennyi. Sokba kerülnek ám ezek a gyógyszerek, úgyhogy jó drága lesz neked ez a numera, ha valóban elkaptad. Valamint ha lesz pasid, férjed, és gumi nélkül csináljátok, mert mondjuk gyereket akartok,akkor elég gáz lesz, hogy őt is megfertőzöd.
2018. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
HIV fertőzésnél a kezdeti stádiumban (2-4 héttel a fertőzés után) 70-90% esély van arra, hogy egy ún. Akut Retrovirális Szindróma (ARS) kialakuljon. Ennek a tünetei nem specifikusak, nagyjából egy influenzára hasonlítanak (láz, bőrkiütés, lymphadenopathia, torokfájás stb.). Ez az immunrendszer reakciója miatt jön létre, ugyanis így próbál meg védekezni a fertőzéssel szemben, igaz, eredménytelenül. A kialakult HIV fertőzésnek (harmadik, tünetes stádium) is hasonlóak a tünetei, csak ott addigra már drasztikusan lecsökkent a T-4 limfociták száma a vérben. Az ARS esetében ellenben még normális mennyiség van belőlük.
2018. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!